سیستم ردیابی که همیشه به کمک تیم های جستجو،پلیس و ماموران آتش نشانی شتافته است، اکنون کمک بزرگی برای افراد کهنسالی که از مشکلات از دست دادن حافظه رنج می برند محسوب می شود. سیستم های ردیابی که قبلا به عنوان ناجی انسان ها و کمک به خانواده ها کارایی خود را ثابت کرده بود،اکنون انواع آن مختص افراد سالمند طراحی شده است تا خانواده ها بتوانند عضوی از خانواده را که به بیماری فراموشی و یا جنون دچار شده است را به خوبی تحت نظر داشته باشند.اگر در خانواده ی خود فردی را دارید که دائما رفتار فراموشی از خود نشان می دهد و یا به طور مستقل نمی تواند زندگی کند، یک سیستم ردیابی GPS زندگی را راحت تر و اسوده تر می کند. این دستگاه اهمیت فوق العاده ای دارد از آنجا که موارد زیر را یا اخطار می دهد و یا ثبت می کند.

ردیاب شخصی سالمندان

-در صورتی که شخص در یک مکان ناآشنا گم شده باشد

-در صورتی که شخص صحیح و سالم در خانه یا اطراف خانه باشد

-در صورتی که شخص طبق برنامه در حال ملاقات دکتر است

-دستگاه ردیاب GPS 

برای شما اطمینان، امنیت، و ایمنی را به ارمغان می آورد به نحوی که زندگی کردن با افراد دچار مشکلات حافظه را کم استرس زا تر وآسوده تر می کند.

یافتن شخص، تایید کردن مکان های طی شده و برنامه ریزی "Geo-fences"

 

این دستگاه این امکان را برای شما مهیا می کند که دائم حرکت پدر بزرگ و مادر بزرگ را دنبال کنید، مطمئن شوید که آنها در یک مکان خاص مانند خانه یا خانه سالمندان هستند، و تمامی این اطلاعات در هر لحظه ای از روز قابل دسترسی هستند زیرا اساس کارائی سیستم های ردیابی فعالیت دائم و بدون وقفه است. دیگر مشخصه ی سودمندی که سیستم 

GPSکهنسالان مهیا می کند توانایی مشخص کردن مرزهای مجازی و یا "Geo-fence" است. وقتی شخص کهنسال از مرزهای مجازی تعیین شده بوسیله ی افراد خانواده خارج می شود، پیامی به اعضای خانواده فرستاده می شود و خروج GPS را از مرزهای از پیش تعیین شده اعلام میدارد. افرادی که به الزایمر مبتلا هستند معمولا گم می شوند یا به مکان های ناشناخته می روند و خانواده و اطرافیان خود را دچار نگرانی هایی می کنند. این وضعیت زمانی که شخص در یک مکان غریب یا یک شهر دور قرار دارد حالت وخیم تری پیدا می کند.

سیستم های ردیابی کهنسالان این امکان را فراهم می آورند که خانواده ها با خیال کاملا اسوده با والدین یا عضو خانواده ای که دچار فراموشی شده ارتباط برقرار کنند. جدا از اینکه سیستم ردیاب برای افزایش امنیت و سلامت بیشتر است، این تکنولوژی آرامش و آسوده خاطر را برای اعضای مضطرب خانه به ارمغان می آورد. دیگر جواب ندادن تلفن از جانب افراد کهنسال و یا از دست رفتن وقت ملاقات یک مسئله ی استرس زا یا نگران کننده نیست. توانایی دریافت پیام هشدار در هنگام خروج فرد کهنسال از مهدوده ی تعیین شده، و قابل دسترس بودن اطلاعات مکانی آنها توسط کامپیوتر راه هایی هستند که GPS در جهت بهبود کیفیت زندگی قدم برداشته است.

علائم آلزایمر

-مشکلات در خواندن، تفسیر و نام گزاری رنگ ها یا ناتوانی در تخمین مسافت ها

-مشکلات در فهم زمان و مکان، فهم سال و یا مکانی که در آن قرار دارند 

-مشکلات در فهم، برنامه ریزی و حل مسائل ساده

-گم کردن دائمی وسائل