اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

به گزارش پایگاه خبری ایسنا، ابزار «خوانشگر ذهن» (MindRider) با استفاده از فناوری EEG دوچرخه سواران را قادر میسازد چگونگی تغییر الگوهای فکریشان را حین حرکت در جاده مشاهده کنند.

 

ساخت سامانه جدید زمانی به ذهن «آرلن دوکائو»، فارغالتحصیل «آزمایشگاه رسانه امآیتی» و مدیر کنونی «استودیوی دو کود» در بروکلین خطور کرد که وی درصدد هک کردن کلاه ایمنی خود با افزودن هدستی که رنگ ال ای دی های تعبیه شده را بسته به میزان آرامش یا هیجان کاربر تغییر میداد، بر آمد. وی سپس با کمک «ساندرا ریچتر»، بازاریاب خلاق فناوری، نرم افزاری خلق کرد که میتواند برای طراحی فعالیت مغزی دوچرخه سواران به کار رود.

 

 

نرم افزار، نقش های مزین به حبابهای حرارتی را از مسیری که دوچرخه سواران پیموده اند، نشان میدهد؛ این حبابها نقاطی را که در آن کاربر احساس آرامش یا اضطراب میکند، نمایش میدهند.

 

گرچه پلتفرم ابداعی هم اکنون در مرحله تولید است، میتواند به دوچرخه سوار در گزینش خوشایندترین مسیرها برای مسافرتش کمک کند یا حتی به دولتها داده هایی ارائه دهد که بر اساس آن، آنها مسیرهای دوچرخه سواریشان را به صورت کارآمدتری طراحی کنند.

 

گفته میشود، نسخه های آتی این کلاه شامل فناوری پیشرفته تر EEG و نمایشگری بر روی سر است که به دوچرخه سواران امکان مشاهده مزاجشان در زمان واقعی را میدهد.همچنین در سفرهای شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.