اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

 

در اکثر اتومبیل های امروزی سوکتی در زیر یا کنار فرمان قرار دارد که به کامپیوتر داخلی خودرو متصل است که در صورت ایجاد ارتباط به وسیله کابل به دستگاه تشخیص خطای سیستم میتوان اشکالات فنی خودرو را برسی کرد. شاید تنها کاربرد آن برای شما هنگامی باشد که چراغ چک خودروی شما روشن میشود و برای سرویس به تعمیرگاه میروید. اما جالب است بدانید که اخیرا یک شرکت تولید قطعات الکترونیکی و دیجیتالی به نام "اتوماتیک" دستگاهی را تولید کرده است که به کمک آن میتوانید استفاده های بیشتری از این سوکت داشته باشید. 

 

دستگاه مورد نظر در واقع یک دانگل کوچک است که به سوکت مورد نظر متصل میشود و اطلاعات لازم را به اپلیکیشن مخصوص آیفون ارسال میکند. این اطلاعاتی نظیر میزان سوخت مصرفی و بازه های حرکت و توقف سما در مسیر را نشان میدهد. همجنین اگر به طور ناگهانی ترمز کنید و یا بیش از اندازه پای خود را یر روی پدال گاز فشار دهید هشداری را در قالب یک پیغام به شما میدهد. در واقع این سیستم عادت های غلط رانندگی که باعث مصرف بیش از حد سوخت میشود را به شما گوشزد میکند.وبه صورت هفتگی امتیازی را از 0 تا 100 به نحوه رانندگی شما میدهد

 

 

در صورت بروز خطا و اشکال و روشن شدن چراغ چک خودرو این سیستم خطای موجود را در قالب یک پیام در گوشی شما نشان میدهد. اگر خطا چیز جزئی و کوچکی بود از طریق همان اپلیکیشن میتوانید چراغ چک را خاموش کنید و درصورتی که مشکل اساسی بود در اولین فرصت به تعمیرگاه مراجعه کنید. 

در صورتی که خدای نکرده تصادف کنید این سیستم به صورت خودکار با پلیس و نیروهایس امدادی تماس میگیرد و آنها را خبر دار میسازد همچنین این قابلیت را دارد که در صورت تصادف با سه شماره از پیش تعیین شده توسط شما تماس بگیرد و آنها را از وضعیت شما آگاه سازد. 

این دانگل هم اکنون از طریق وبسایت شرکت اتوماتیک به قیمت 70 دلار قابل خریداری است. و طوری طراحی شده است که بر روی اکثر اتومبیل ها قابل نصب باشد. البته در حال حاضر فروش این وسیله تنها در امریکا بوده و به زودی علاوه بر امکان ارسال به دیگر کشورها اپلیکیشن مخصوص اندروید این دانگل نیز عرضه خواهد شد.