اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

در شرکت دهکده جهانی توجه به راننددگی راحت و مطمئن جایگاه ویژه ای دارد. بر همین راستا شرکت دهکده جهانی کارشناسان آگاه به امور خودرویی خودر را برای هرچه بهتر شدن این امر بسیج نموده تا با مطالعه و تحقیق بر عملکرد رانندگان و شرایط جوی کشورمان ونیز تنوع خودرویی موجود در کشور، بهترین محصولات را برای هر خودرو فراهم آورد.

 

یکی از محصولات عرضه شده در سبد کالایی شرکت دهکده جهانی آفتابگیر خودرو میباشد. آفتابگیر خودرو محصولی است با طراحی های متفاوت برای انواع خودرو.

 

 

در ابتدا باید از عملکرد آفتابگیر آگاهی لازم را بدست آورد. این وسیله قطعه ایست که بر روی پنجره های خودرو نصب مشود. طریقه نصب آفتابگیر نیز بسیار مهم است. دو دلیل برای نصب آفتابگیر وجود دارد. اول اینکه در هنگام رانندگی اگر شیشه خودرو را خواسته باشید باز نمایید با صدای زیاد باد مواجه خواهید شد و همچنین این باد موجب آزار سرنشینان خواهد شد. با نصب آفتابگیر شرکت دهکده جهانی از ورود باد به داخل خودرو و سروصدای زیاد آن تا حد قابل توجه ای کاسته می شود. این دلیل خود بر نام تجاری آفتابگیر تاثیر داشته که موجب نامیدن این وسیله به بادگیر نیز شده است. دلیل دوم برای نصب آفتابگیر این است که در ابتدا و انتهای روز زمانی خورشید از نزدیک زمین نور افشانی مینماید و راننده را دچار ناراحتی در دید مینماید. که بدلیل دودی بودن این وسیله ونصب آن بروی پنجره های خودرو کمک زیادی در راحت بودن دید راننده در هنگام صبح و یا غروب می نماید. نکته بسیار مهم در نصب بادگیر پنجره های خودرو انتخاب کالای مرغوب و با دوام است. در شرکت دهکده جهانی این محصول بدلیل اینکه باید در برابر آفتاب مقاومت زیادی داشته باشد و نیز باد که در اثر حرکت خودرو مستقیم روی این محصول اثرمیگذارد باید از مواد خاصی تولید شود، تنها از شرکت تایوان تهیه و توزیع میگردد. شرکت دهکده جهانی تنها نماینده شرکت فوق بوده و این شرکت هیچ نماینده ای بغیر از شرکت دهکده جهانی در ایران ندارد. شرکت مذبور با پلیمری خاص که منحصرا در اختیار خود میباشد این دسته از قطعات خودرو را طراحی و تولید می نماید. در تولید این اقلام، مهندسی خاصی باید در نظر گرفته شود. زیرا این اقلام بصورت آپشن میباشد . یعنی علاوه بر استحکام و مرغوبیت جنس این قبیل کالاها باید نحوه نصب بروی خودرو با توجه به سلیقه افراد مختلف طراحی گردد. تا اولا به خودرو آسیب نرساند و ثانیا باید بسیار محکم و بادوام در محل نصب قرار گیرد و ثالثا افراد علاوه بر کارایی قطعه آپشن از نصب این وسیله بر روی خودروی خود احساس رضایت نمایند. برای نصب آفتابگیر نیز باید از افراد آشنا به این محصول و وارد به نصب استفاده نمود. شرکت دهکده جهانی با در اختیار داشتن کادری مجرب و دوره دیده توانایی های خود را برای استفاده بهینه از این محصولات به شما ارزانی میدارد.

 

استفاده از آفتابگیر در خودروهایی که سانروف ندارند مانند سوزوکی ویتارا اهمیت بیشتری دارد زیرا در مسافرت های زمان بر هنگام استفاده از تهویه مطبوع خودرو رطوبت موجود در کابین خودرو به حداقل میرسد. پس برای راحت تنفس نمودن احتیاج به باز نمودن پنجره خودرو پیش میاید (تا رطوبت داخل کابین از خارج خودرو تامین شود.)که باد ناشی از حرکت خودرو مزاحمت زیادی ایجاد منماید.از این جهت بادگیر در اینگونه مواقع بسیار لازم میشود.

 

یکی دیگر از مواقع استفاده از بادگیر برای رانندگان سیگاری میباشد. بدین صورت که کمی پنجره خود را باز مینمایند و دود ناشی از استعمال دخانیات براحتی از خودرو خارج شده و مزاحمت کمتری برای سایر سرنشینان فراهم میشود.(البته مصرف دخانیات در هنگام رانندگیممنوع است.)

 

بادگیرهای پنجره شرکت دهکده جهانی طوری طراح شده که بر لبه بیرونی پنجره توسط چسبهای مخصوص چسبیده تا شیشه پنجره را دچار خط و خش ننماید. استفاده از باد گیرهای نا مرغوب باعث خرابی شیشه پنجره و ایجاد صداهای ازافی در خودرو میگردد. ضمن اینکه برای استحکام بیشتر این محصول روی پنجره تعدادی خارمخصوص نیز طراحی شده تا در سرعتهای بالا و فصول گرم سال بادگیر به پنجره محکم چسبیده باشد .

 

بادگیر برای خودروهای سوزوکی گرندویتارا ، MVM X33 ، پرادو ، RAV4، داستر ، کولویوس ، میتسوبیشی ASX موجود می باشد.