اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

شل گیر یا گل پخش کن قطعه ای پلاستیکی است که در لبه ی بیرونی پشت 4 حلقه لاستیک خودرو قرار می گیرد و از پاشیده شدن مواد روی زمین بر بدنه ی خودرو جلوگیری می کند.

 

گل و لای موجود روی سطح زمین در روز های بارانی یا برفی باعث می شود که با عبور خودرو از روی آن، گل و لای ها بر روی خودرو پاشیده شده و موجب کثیف شدن بدنه ی خودرو  شود، یا اینکه عبور از جاده ها یا خیابان های تازه آسفالت شده موجب پاشیده شدن قیر بر بدنه ی خودرو شده و به بدنه آسیب وارد می کند. همین موضوع سبب شده که گل پخش کن از آپشن هایی موثر برای تمیز نگه داشتن خودرو مخصوصا در روزهای بارانی یا برفی محسوب شود.

 

 

طراحی خودروی سوزوکی به گونه ای است که پهنای لاستیکهای آن بزرگ بوده و از بدنه ی خودرو خارج می شود همین امر باعث می شود که گل و لای و سنگ ریزه و... بر بدنه ی خودرو پاشیده شود بدین ترتیب شرکت دهکده ی جهانی با مورد توجه قرار دادن این موضوع و برای کمک به مشتریان در تمیز نگه داشتن خودروی خود، شل گیر خودروی سوزوکی ویتارا را به صورت فابریک ارائه میکند. نصب این محصول در شرکت رایگان بوده و در کمترین زمان توسط پرسنل مجرب شرکت دهکده ی جهانی انجام می گردد.