اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

افزایش سود تویوتا

 

شرکت تویوتا سود خالصش  از ماه آوریل تا پایان ماه ژوئن ر 5 میلیارد و 700میلیون ین اعلام کرد.از عوامل تاثیر گزار در این رشد را افزایش تقاضای آمریکا برای شاسی بنلند های این شرکت اعلام کرد. پیش بینی میشود این شرکت ژاپنی فروشش در آمریکای شمالی به 2 میلیون و هفتصد هزار دستگاه  خواهد بود.این درحالیست که تویوتا پس از جنرال موتورز در رده پرفروش های آمریکا وقبل از خودرو فورد در ماه جولای  قرار گرفته است.

 

خودرو جدید رولز رویس

خودرو جدید رولز رویس با سقف متحرک در خط تولید این کارخانه.عرضه این خودر از سال 2016 در بریتانیا آغاز خواهد شد.خبرهای رسیده حاکی از آن است که این خودرو نسخه ای از کوپه Wairth میباشدکه بر پایه خودرو سواری Ghost ساخته خواهد شد.با این حساب جمع مدل های این شرکت به 6 مدل میرسد که 3 مدل از آن بر پایه خودرو فانتوم و 3 مدل دیگر بر پایه خودرو سواری Ghost ساخته میشوند. شرکت رولز رویس با 33 درصد افزایش فروش خود در سراسر دنیا در نیمه نخست سال جاری میلادی فروش خود را به 1968 دستگاه رساند.

5% رشد فروش خودرو در ایران

به گفته بیزنس مانیتور ایران در سال 2014 با رشد 5 درصدی نسبت به سال قبل به 630 هزار دستگاه رساند.به گفته بیزنس مانیتور توافق نسبی بر سر مساله هسته ای ایران تاثیر بسزایی در این افزایش فروش داشته که همچنان امیدواری وجود دارددر سال 2013 با فروش 601407 دستگاه رشد 9/17 را نشان میدهددر سه ماه نخست سال 2014با 27 % رشد تولیدی بالغ بر 157156 دستگاه بوده است.اگر تحریم ها کاسته شود قطعاًرشد بیشتری در فروش خودرو های جدید دیده خواهد شد.این در حالیست که اگر گفت و گوها با شکست روبرو شود و تحریم های جدیدی علیه ایران اتخاذ شود توافق بر سر ماندن معدود خودرو های خارجی از جمله رنو با تردید روبرو خواهند شد.