اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

انتظار کاهش قیمت در بازار خودرو

 

بازار خودرو همچنان در بلاتکلیفی و کاهش خرید و فروش به سر می برد.و این در شرایطی است که نمایشگاهداران می گویند اوضاع تا اطلاع ثانوی به همین منوال است تا قیمت قطعی اعلام گردد.

 

به گفته آنها :خریدان از ترس اینکه با خرید خودرو در این وضعیت متضرر شوند پس منتظر اعلام نتیجه نشست مجلس و شورای رقابت می باشند.گزارشها حاکی از این است که اعلام نتایج تا آخرهفته آینده اعلام شود پس بعید است که تا اعلام نتایج نهایی تغییری در بازار خودرو ایجاد شود.

 

 

هیوندای در آمریکا جریمه شد

 

شرکت خودرو سازی هیوندای از سوی آژانس ملی امنیت حمل و نقل آمریکا بدلیل تاخیر در فراخوان خودروهایی که دچار نقص فنی هستند،شد که این رقم 17 میلیون دلار میباشد که این شرکت کره ای تقبل کرده است. این آژانس اعلام کرد :43500 خودرو جنسیس هیوندای که بین سال های 2009 تا 2012 در امریکا فروخته شده ،دارای این نقص بودند و این جریمه بدلیل خطر بالای رانندگی با آنها مقرر شده است.در سال 2013 و پس از آغاز تحقیقات آژانس ملی حمل و نقل این شرکت تنها یک بار فراخوان داد این در حالیست که برخی خودرو های جنرال موتورز هم دارای این نقص بوده اند اما در سال 2012 فراخوان زد.

 

کاهش فاصله بی ام و با آئودی

 

فروش خودروی بی ام و طی ماه جولای در سراسر دنیا 8 درصد افزایش یافتو و آمار فروش خود را به 999/139 رساند.با این حساب،این خودرو ساز آلمانی فاصله فروش خود را با آئودی دومین خودروساز لوکس دنیا کم کرد.آئودی اغلام کرد فروش خودروهایش در همین مدت 10% افزایش داشته  و به 144000 دستگاه رسیده است.

 

یکی از دلایل اصلی کاهش فروش بی ام و در اروپا و آمریکا نسبت به رقیب خود است.شرکت مرسدس بنز در سال 2011 جایگاه خود را به بی ام و واگذار کرد که امیدوار است تا سال 2020 این عنوان پس بگیرد.