اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

تورم 15 درصدر و قیمت خودرو

 

به گفته رئیس بانک مرکزی نرخ تورم 10 درصد کاهش یافته است و این میزان کاهش تورم به معنای رسیدن به نقطه 15 درصد در نرخ جاری تورم خواهد بود.

 

به گفته یکی از کارشناسان صنعت خودرو احتمال اینکه کاهش تورم بر قیمت خودرو تاثیر بگذارد کم است بدلیل اینکه قیمت را دولت تعیین میکند و با منطق بازار پیش نمی رودپس بنابراین نمی توان به طور قطعی گفتکه قیمت خودرو با کاهش تورم هماهنگ عمل کند. اما کاهش تورم در کاهش رشد قیمت ها تاثیر گذار خواهد بود.چنانچه تولید نیز روند فعلی خود را حفظ کند در سال آینده شاهد رشد قیمتی خودرو نخواهیم بود.

 

 

بررسی های دولت چین بر روی تویوتا

 

فعالیتهای لکسوس تویوتا زیر زره بین نهادهای نظارتی بر بازار چین قرارگرفت. این خودروساز ژاپنی اعلام کرد تمام تلاش خود را در جهت همکاری با این نهاد انجام خواهد داد.به گفته مقامات چینی هنور به مورد خاصی برنخورده اند اما ممکن است در مورد قیمت گذاری تویوتا تخلفی رخ داده باشد.طی هفته های گذشته دولت چین بررسی های سختگیرانه ای در راتباط با خودروسازانی چون مرسدس بنز،بی ام و ،آئودی،جگوار لندرور و کرایسلر اتخاذ کرده که شامل کاهش قیمت برخی قطعات  یدکی  و برخی خودرو ها تا 30 درصد میشود.

 

فراخوان فولکس واگن

 

فولکس واگن طی فراخوانی 490/189 خودرو تیگوان در آمریکا و کاندا به دلیل رفع نقص فنی خواسته که این خودرو ها تولید سالهای 2009 تا 2014 میباشند که نقص در سیستم سوخت رسانی میباشد که مانع رسیدن بنزین به موتور میشود و آن را بطور ناگهانی از کار می اندازد.

 

طبق آمارها هنوز هیچ گزارشی مبنی بر تصادف یا آسیب دیدن سرنشینان نرسیده استاز اواخز ماه جاری تعمیر این نوع خودرو آغاز خواهد شد و به گفته مسئولین هیچ وجهی از صاحبان خودرو ها دریافت نخواهد شد. طبق آمار از بین خودرو های دارای نقص فنی 389/151 خودرو در آمریکا و 101/38 دستگاه در کانادابه فروش رسیده اند.