اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

ان آربور: مرکز مشارکت تحقیقات امنیتی تویوتا (CSRS) به منظور افزایش ضریب امنیت رانندگی ها اعلام کرد تحقیقات افزایش امنیت رانندگی را به طور جدی تر پیگیری خواهند کرد و نگاهی جدید خواهند داشت به چالش ها و مزایایی که پیشرفت های روز افزون تکنولوژیکی در طول یک دهه ی آینده خواهند داشت. با توجه به اختصاص بودجه ی 35 میلیون دلاری که تا سال 2020 فعالیت های مرکز را تامین مالی خواهد کرد، تمرکز حمایت از یک حمل و نقل امن برای آینده ی پر جنب و خروش جاده ای است مخصوصا از طریق راه اندازی تکنولوژی هایی که به اتومبیل وصل می شوند و معمولا کارایی اتومبیل را دوچندان می کنند. بدین منظور، محققین در تلاشند تا رابطه پیچیده ی بین آینده ی حمل و نقل و گرایش های اجتماعی مانند رشد خانه های هوشمند (Smart Homes) شبکه ای، کمیت گذاری خود (Quantified Self) و دیگر وسایل قابل حمل را بدست آورند.

 

 

اوسامو ناگاتا رئیس شرکت تویوتا در آمریکای شمالی می گوید: "در تویوتا ما بر این اعتقادیم که زمانی که عقائد خوب به اشتراک گذاشته میشوند، اتفاقات بزرگ و مثبتی روی خواهد داد". هم چنان که تکنولوژی های مربوط به خودرو در حال رشد است، مرکز مشارکت تحقیقات امنیتی تویوتا (CSRS) خود را موضف می دانند که با همکاری با دیگر شرکت هایی که فعالیت مشابه دارند،راهکار های تامین آینده ی امن تر و پر نشاد تری را در امر رانندگی مهیا کنند.

 

مدیر اجرایی ، چاک گولاش اعتقاد دارد که "ماموریت جدید CSRSدر نظر گرفتن این مسئله است که پیدایش تکنولوژی های پیشرفته به سرعت در حال تغییر دادن چشم اندازهای صنعت حمل و نقل هستند. با وجود چنین امکانات تکنولوژیکی و وسائل قابل اتصال به خودرو،همکاری راننده و خودرو به طور قابل توجهی افزایش یافته و مسئولیت های زیادی را در جاده با هم تقسیم می کنند. ما امیدواریم که زمینه را برای معرفی امن این سیستم های جدید مهیا کنیم، نه تنها از طریق بهبود تکنولوژی های مربوطه بلکه بوسیله ی تعلیم و ایجاد آگاهی در میان رانندگانی که از آن ها استفاده می کنند و هدف نهایی همه ی آنها نجات جان ها خواهد بود."

 

به عنوان تنها مرکز تحقیقاتی تامین امنیت در این صنعت، شرکای CSRC به همراه موسسات معتبری در آمریکای شمالی، تلاش بر این دارند که رانندگی ایمن تر به همراه قبول مسئولیت های امنیتی بیشتر را بهبود ببخشند تا همگان از سود متقابل برخوردار شوند. از سال 2011، مرکز تحقیقات خود را بر امنیت فعال، رضایت مشتری و جمعیت تحت خطر مانند کودکان و نوجوانان، عابرین پیاده، و کهنسالان متمرکز کرده است تا فهم واضح تری از نحوه ی محافظت از افراد در هنگام تصادفات بدست آورده و تا حد ممکن از بوجود آمدن هر گونه برخوردی جلوگیری به عمل آید.

 

این مرکز همکاری خود را با آژانس ها،سیاست گذاران، دانشگاهیان و صنعت گسترش خواهد داد تا خلع های تحقیقاتی را یافته و یافته ها،وسائل تحقیقاتی و مدل های تجزیه و تحلیل در حوزه ی صنعت خودرو و فراتراز آن را به اشتراک بگذارد.