اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

در فیلم "سفر باور نکردنی" شرکت والت دیزنی، دو سگ و یک گربه و صاحبشان بعد از یک سفر طولانی در سراسر کشورشان بالاخره به هم می رسند. برای بسیاری از حیوانات خانگی چنین پایان خوشایند هالیوودی وجود ندارد. با توجه به آمار منتشر شده توسط انجمن تهذیب ایالات متحده آمریکا، تنها درصد کمی از حیوانات خانگی که از صاحبانشان جدا شده اند دوباره پیدا می شوند.  اما تکنولوژی بی سیم (Wireless) می تواند کمکی برای حیوانات و صاحبان دلسوز آنها در مواقعی که حیوان آنها در شهر گم شده و یا از شهر خارج شده مهیا کند.با استفاده از یکی از این فناوری های نوظهور، صاحبان می توانند حیوان خود را از طریق نصب یک دریافت کننده ی بسیار کوچک و یا مودم موبایل درقلاده ی حیوان، اطلاعات موقعیتی دقیق حیوان را دریافت کنند.

 

ردیاب شخصی سالمندان

جنیفر دارست، رئیس اجرائی سیستم های ردیابی در اویستربی نیویورک سیستمی بر اساس فناوری GPS pet finder یا "یابنده ی حیوان" طراحی کرده است. وی میگوید:" اگر حیوان شما حیاط را ترک کند، شما تماسی بر روی تلفن، ، یا هر وسیله ی ارتباطی دیگری دریافت خواهید کرد. خانم دارست اعلام کرد که این وسیله تا آخر سال به بازار عرضه خواهد شد و مناسب همه نوعی از سگ ها بجز سگ های نوزاد خواهد بود. مدل نوع دوم که سال آینده ارائه خواهد شد مخصوص گربه ها خواهد بود.

 

افرادی که این وسیله را استفاده می کنند می توانند از طریق اینترنت و یا خود وسیله برای حیوان خود مرز تعیین کنند و در آنجا میزان مسافتی را که حیوان می تواند پرسه بزند مشخص کنند. این ناحیه تعیین شده می توند حیاط باشد یا ناحیه ای از ساحل در صورتی که حیوان و صاحبش در تعطیلات به سر می برند و یا نواحی اطراف هتل باشد.

 

نرم افزارها موقعیت دستگاه متصل به حیوان را دائم چک کرده و وقتی حیوان خانگی موقعیت تعریف شده را رد می کند دستگاه اخطار فعال شده و به دارنده ی حیوان خانگی پیامی میفرستد. خانم دارست می گوید:"دستگاه پیامی می فرستد مبنی بر این که حیوان شما مکان را ترک کرده و سپس مکان دقیق فرستاده می شود". شناسایی مکان ها از طریق نام خیابان و یا شماره ی آنها بوده و برای برخی گوشی ها از طریق نقشه خواهد بود.

 

در مناطق روستایی که علائم راهنمایی و رانندگی وجود ندارد، از محلی که شما قرار دارید موقعیت حیوان برای شما مسیریابی می شود. گیرنده ی GPS موقعیت را ارزیابی کرده و مختصات آن به صورت موقعیتی خوانا ترجمه می شود.

 

این سیستم در هر منطقه ای که تحت پوشش شبکه ی تلفن GSM است کارایی دارد. شبکه های که در اروپا بسیار چشمگیر هستند، در ایالات متحده نیز در حال افزایش هستند که در آنجا بوسیله ی T-Mobile و دیگر ارئه دهندگان سرویس مخابرات استفاده می شوند.