اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

آینده ی داخل کابین

گروه صنعتی هارمان (HARMAN) که در زمینه ی تجهیزات صوتی یک ابر قدرت آمریکایی محسوب می شود دور نمایی از آینده ی دنیای الکترونیک درون خودرو را ارائه داده است.

با پیشرفت سریع دنیای خودرو، تکنولوژی های درون خودرو نیز به همان سرعت در حال پیشرفت هستند و لذت رانندگی را چندین برابر می کنند. شرکت هارمان به عنوان پیشگام و پیش قراول در صنعت تکنولوژی های داخلی خودرو، با همکاری گروه صنعتی فیات انواع محصولات الکترونیکی را برای خودروهای مختلف از فیات پاندای متواظع گرفته تا فراری F12 برلینتا تولید می کند.

 

به سمت سازمان اداره های جدید هارمان رفتیم که کمتر از یک مایل از سازمان مرکزی فیات در تورین شمال ایتالیا واقع شده است تا بیابیم که این موج جدید وعده های تزئیناتی درون ماشین چگونه است. اغلب مواردی که مشاهده شد به زودی قابل عرضه به بازار نخواهند بود اما در طی 10 سال آینه خط تولید آن راه اندازی خواهد شد. این موارد فقط محدود به فیات نخواهد بود و بسیاری از شرکت های رقیب با داشتن مدل های مشابه ای که ما مشاهده کردیم آماده ی رقابت هستند. از ادغام گوشی های هوشمند گرفته تا تلویزیون های صفحه پهن در خودرو ها، در اینجا پیشرفت های آینده را برایتان شرح می دهیم.

به روزرسانی های کارخانه از راه دور

 

کابین خودروبا محهز کردن سیستم پخش خودرو به 3G که اکثر گوشی های هوشمند از این تکنولوژی بهره می برند، سازندگان می توانند از راه دور نرم افزار های روبرد را به روز رسانی کنند. این تکنولوژی دردسرهای مربوط به به روز رسانی نقشه، منطبق کردن صفحه نمایش و یا نصب کردن نقشه های جدید مسسیر یابی را کم میکند. تمامی این ها با بوجود آوردن کمترین دردسری برای راننده انجام میگیرد زیرا برنامه نویسان معمولا برای به روز رسانی درخواست هایی می فرستند، هر چند برای گنجایش داشتن در پهنای باند محدود 

3G حجم فایل های دیتا پایین آورده می شود. تکنولوژی سریعتر 4G مطمئناً در ادامه روانه ی بازار خواهد شد.

ورود به سیستم داده

برای شرکت هایی نظیر هارمان جمع کردن اطلاعات مصرف کننده از اهمیت بالایی برخوردار است تا بتوانند نرم افزارهایی که در آینده به بازار عرضه می شود را بهبود بخشند. مهندسان می توانند گزارش های مربوط به عیب های نرم افزاری سیستم های داخلی خودرو را تهیه کنند و از به وقوع پیوستن مجدد آن جلوگیری کنند. علاوه بر این، دیتا ها می توانند بازخورد دقیقی از کارهای راننده را تهیه کنند، نه فقط اعمال اصلی بلکه برای اعمال جزئی مثل تعداد دفعاتی که کنترل فرمان و یا صفحه نمایش استفاده می شود نیز امکان پذیر است. سازندگان می توانند نرم افزار هایی با توجه به این الگو های استفاده شده توسط مصرف کننده طراحی کنند.

Clari-Fi

 

به منظور جا دادن تعداد زیادی از قطعه های موسیقی درون یک وسیله مانند گوشی های هوشمند، فایل های صوتی باید فشرده شوند که این باعث پایین آمدن کیفیت صدا می شود. Clari-Fi چیزی را که طی پروسه ی فشرده سازی از دست رفته باز سازی می کند و تمامی فایل های عمومی را اجرا می کند. این فقط محدود به فایل های موسیقی گوشی های هوشمند نیست و به انواع فایل های اینترنتی مانند یوتوب، اسپوتیفای، و خدمات وب نیز گسترش پیدا می کند. Clari-Fi یک اپلیکیشن است و برای راه اندازی آن شخص نیازمند یک قطعه ی نرم افزاری ظریف است که در قسمت بالایی دستگاه و به یک آمپلی فایر متصل می شود.

 

صفحه نمایش چند رسانه ای رو به رو

 

کابین خودرواگر زمانی ماشین های کاملاً اتومات همه گیر شوند، این قابلیت آینده نگرانه می تواند به یک واقعیت تبدیل شود. در این مدل رین اسپید تسلا S ، صفحه نمایش تلویزیون بر روی شیشه عقب نشان داده می شود. با صفحه نمایش رو برو شما می توانید فیلم تماشا کنید،بازی های کامپیوتری بازی کنید و محتویات حافظه ی موجود را چک کنید در حالی که خودرو در حال حرکت می باشد. صندلی های جلو براحتی حرکت می کنند و مسافران می توانند تصویر را در حالی تماشا کنند که خودرو در حال حرکت است.

 

 

تبلت آموزشی- تفریحی

 

کابین خودروبرخی پایه های نگه دارنده ی تبلت که به صورت خدمات پس از فروش ارائه می شود در بازار وجود دارند در حالی که تسلا در مدل S خود مشابه آن را دارد، اما در خودرو هایی که بیشتر در بازار موجود می باشند، راه حل های این چنینی از هارمان خدمات کامل را ارئه می کند. از کنترل کردن مسیرها و وارد کردن نقشه های ماهواره ای مسیر یابی، تا پیکربندی تنظیمات خودرو، این مدل نقش کلیدی را بازی میکند. تبلت می تواند جایگزینی برای درجه هایی مانند سرعت سنج باشد در حالی که مانیتور ها از نشان دادن تصویر بر روی صفحه نمایش در صورت مشغول بودن راننده مانند در حین صحبت با تلفن خودداری می کنند.

پلت فرم آموزشی تفریحی اوکلند

 

کابین خودروهدف پلت فرم تفریحی آموزشی اوکلند رسیدن به یکپارچگی کامل با تلفن های همراه، دوربین ها، و امکانات داشبورد ماشین است. این سیستم تنظیماتی مانند اپل کار پلی(Apple CarPlay) را می سازد تا رابطه ی میرور بی سیم بین گوشی و نمایشگر داشبورد ایجاد کند؛ بنابراین اپلیکیشن هایی مانند گوگل مپ را می توان جهت مسیریابی در حال رانندگی استفاده کرد. در همین حال، دوربین های جلو و عقب می توانند با سیستم های پیشرفته ای همچون ترمز گیری خودکار و دستیار حفظ خط رابطه ی متقابل برقرار می کنند.

  

 

سخت افزار چند سازنده

 

کابین خودروسیستم های تفریحی ساخته شده توسط هارمان در تمامی ماشین های جدید ساخته شده ی فیات به کار برده می شوند و پلت فرم و و ساختار یکی می باشد حال خودروی اقتصادی فیات باشد یا یک فراری بالاترین کلاس. گروه فیات سالانه بیش از چهار میلیون خودرو تولید می کند، بنابراین استفاده از برخی قسمت های مشابه در تولید انبوه می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها شود. چندین سازنده ی رقیب این مدل را از قبل کپی کرده اند و دیگر رقیبان قصد دنبال کردن این مدل را دارند. 

 

 

سرویس اینترنتی آها (aha)

 

کابین خودرورانندگان زیادی هستند که قبلاً از آها در خودروهای خود بهره گرفته بودند، اما احتمالاً فقط به این منظور که اطلاعات رادیویی دریافت کنند. با اینحال این سرویس بر اساس وب فعالیت های بیشتر از این می تواند داشته باشد مانند خواندن محتویات از اپلیکیشن هایی که در شرایط عادی فقط از طریق وب قابل دسترسی هستند، اخبار و ایمل و انجام بروز رسانی های رسانه های اجتماعی. راننده زمانی که پیام متنی دریافت می کند می تواند از طریق آها جواب را با پیام صوتی بدهد. علاوه بر این جفت شدن این نرم افزار با نقشه ی مسیر یابی می توانید در پیدا کردن نقاط مختلف شهر مانند رستوران و هتل ها کمک شایانی کند.