اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

در نمایشکاه خودرو ژنو امسال کمپانی فرانسوی سیتروئن مجدداً از محصول خارق العاده ای رونمایی کرد. این بارمدل سارولت که طراحی پر از چراغ نئون آن و ظاهر خشن آن توجه علاقه مندان زیادی را به خود معطوف کرد. طراحی سارولت شبیه GT (مدل مسابقه ای قدیمی تر سیتروئن) است اما ابعاد فشرده تری به خود گرفته است. اگر به مرحله ی تولید رسیده باشد باید مطمئن بود که جایی در یکی از خیابان ها نوعی از سارولت را نیز به زودی خواهیم دید. قسمت جلو ماشین گریل بیضی شکل بزرگی دارد و بخش سر آن دارای لامپ های LED باریک و افقی است. عقب آن نماد روشن و درخشان سیتروئن ریولت را به نمایش می گذارد و با بال عقب آن ظاهر یک ماشین اسپرت شده را تداعی می کند و جنس تمامی آن ها از کروم وآلومینیم است. 

 

اگر چه سیتروئن از دادن اطلاعات بیشتر در مورد سارولت خودداری می کند، انتظار بر این می رود که نیروی محرکه ی الکتریکی ترن (train) قدرت خودرو را تامین کند. سیتروئن اعلام کرده که سارولت در نمایشگاه های خودرو بجز نمایشگاه لو مان کلاسیک درجولای 2010به نمایش در نخواهد آمد. سارولت برای دور نمایشی مسابقات رالی در حال آماده سازی خود است. وانینا آیکس، دختر قهرمان قبلی مسابقات رالی، جکی آیکس این خود روی الکتریکی را خواهد راند. 

سرانجام سیتروئن جزئیات داخلی خودرو شامل مشخصه های فنی سارولت را در اختیار ما قرار داده که در اینجا به بیان آن می پردازیم. طول خودرو 3.85 مترعرض آن 1.87متر، ارتفاع آن 1 متر و وزن آن فقط 1150 می باشد. شاسی ماشین لوله ا ی بوده و بخش زیرین آن پهن و دارای یک استخراج کننده است در حالی که بدنه کاملاً کربن است.

سارولت توانایی تولید 60 مایل در ساعت را در عرض کمتر از 5 ثانیه با سرعت حداکثر 162 مایل در ساعت دارد. در ماه جولای 2010 سیتروئن تصاویری از این خودروی الکتریکی در پیست منتشر کرد جایی که سارولت اولین جهش های خود را داشت. راننده آن،ونینا آیکس گفت:" خیلی خوشحالم که در این پروژه ی منحصر به فرد شرکت می کنم. زمانی که در خودرو بودم احساس خیلی خوبی داشتم. این یک خودروی واقعی مسابقه است، و بطور حتم توانایی چشمگیری در آینده خواهد داشت".