اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

خودروی مفهومی آ او دی با استفاده از GPS و دوربین های 3 بعدی دقت بالایی در پیست از خود به نمایش میگذارد. 

معمولاً کسانی که در زمینه ی خودروهای روباتیک به روز هستند با دیدن حرکت محتاطانه ی ماشین های روباتیک یا همان بدون راننده درون ماکت ساخته شده ی یک شهر شگفت زده نمی شوند. اما تاخت و تاز های سریع یک روباتیک در پیست ماشین سواری چطور؟

 

آ او دی با ایمان بر اینکه خودروی مفهومی و رباتیک RS7 از پیست هاکن هایم آشنایی کامل دارد تصمیم گرفت که این خودرو رو از قلاده باز کرده و اجازه ی جولان آن را در پیست بدهد. آ او دی رباتیک RS7 چند روز پیش به نمایش گذاشته شد زمانی که کمپانی آ او دی اعلام کرد که این خودرو بدون هیچ راننده ای به زودی به پیست وارد خواهد شد تا عملکرد آن بررسی شود. در ادامه خودرو دور نمایشی قبل از دور نهایی مسابقات دوش تورن واگن مسترز (DTM) را اجرا کرد. 

خودروی رباتیک RS7 برای دور زدن پیست از سیگنال های منطبق شده ی مخصوص بهره می گیرد و دیتاهای GPS از طریقWiFi انتقال پیدا می کند. خودرو با استفاده از دوربین های سه بعدی زمان لحظه ای مسیر را اسکن کرده و به سیستم پردازش مرکزی خود می فرستد، جایی که یک برنامه ی کامپیوتری اطلاعات تصویری دوربین ها را با توجه به دیتاهای موجود در حافظه ی سیستم مقایسه وآنالیز می کند. نتایج این پردازش ها این امکان را فراهم می کند که خودرو با توجه به فاصله ی چند اینچی از کناره ی خیابان حرکت خود را برنامه ریزی کند. 

دکتر اولریچ هاکنبرگ، عضو هیئت مدیره ی پیشبردهای تکنیکی آ او دی گفت:"امروز نمایش عالی RS7 زیر بنای مهارت تیم پیشرفت ما در زمینه ی خودروهای رباتیک است. چیزهایی که در مورد این سری از تولیدات عاید ما شد مخصوصاً در مورد دقت و اجرا برای گامهای پیشبردی آینده بسیار ارزشمند هستند.

دور آزمایشی تقریباً دو دقیقه به طول انجامید که همان زمانی است که یک راننده ی حرفه ای با یک اتومبیل مشابه انجام می دهد. خودروی رباتیک آ او دی این عمل را بدون حتی کوچکترین خطایی طی کرد. 

آ او دی از قافله ی شتابان خودروهای رباتیک عقب نمانده و سیستم های دستیار راننده ای مانند سیستم اخطار انحراف از مسیر، کنترل سرعت کروز، و مانیتور یابنده ی نقطه کور بغل را پیشنهاد داده است که آخرین مدل های آن در ماشین های سدان A6 وA7 اسپرت رونمایی شده است.