اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

سئول - شرکت خودروسازی هیوندای و شرکت وابسته ی آن کیا موتورز اعلام کردند که تا سال 2020هدفشان کاهش میانگین مصرف سوخت خودوروهایشان تا 25 درصد است نا بتوانند قوانین مربوط به گازهای گلخانه ای کره جنوبی، اروپا، و ایالات متحده را رعایت کنند.    

 

این خبر بعد از این اعلام شد که مقامات کره ای تصمیم بر آن داشتند که جریمه ای بالغ بر 350 میلیون دلار را بر دولت آمریکا بخاطر مبالغه کردن در رقم های مربوط به کاهش میانگین سوخت تحمیل کنند. در خاک کره نیز هیوندای و کیا با عنایت به موتور های دیزلی و دارای بهره وری بالا در مصرف سوخت سعی در  به عقب راندن رقیبان خود از جاده ی محبوبیت نزد مشتری را دارند. 

 

در بیانیه ای خودرو ساز کره ای اعلام کرد که آنها قصد طراحی و ساخت موتور ها و سیستم های انتقال نسل آینده را دارند، که در آن وزن مدل های پرفروش خود را کمتر کرده و نیز خط تولید خودروهای دوستدار محیط زیست را افزایش خواهند داد تا به اهداف بلند مدت خود دست یازند. هیوندای اعلام کرده که در نیمه ی اول امسال رقابت در بالاترین سطح  جهان در زمینه ی کاهش مصرف سوخت آغاز خواهد شد  و این شرکت آرمان مقام اولی را تا سال 2020 در سر می پروراند.هیوندای و کیا که مشترکات مهم زیادی با هم دارند، در ادامه بیان داشتند که 70 درصد از 10 نوع موتور بنزینی و دیزلی خود را با خودروهای نسل های آینده جایگزین خواهند کرد در حالی که در پی گسترش موتورهای توربوشارژ بنزینی نیز خواهند بود. آنها همچنین تولید سیستم پیشرفته تر انتقال را نیز از اهداف مهم خود برشمردند. این دو کمپانی شرکت وابسته ای در زمینه ی تولید بدنه ی فولادی به نام هیوندای استیل نیز دارند که در راستای کم کردن وزن خودروها، هیوندای استیل اعلام کرده که تولید فلز های سخت تر و پیشرفته تر را گسترش خواهد داد.

 

هیوندای و کیا که مشترکاً رتبه ی پنجم را در فروش خودرو در جهان را دارند برنامه ی عرضه ی خودروی هیبریدی و پلاگ این سدان سوناتا را در سال آینده دارند که این در ادامه ی تلاش خود جهت فروش خودروهای دوست دار طبیعت است.   

می توان گفت که دلیل اصلی به جنب و جوش افتادن هیوندای و کیا جریمه های سنگین محیط زیستی است که دائم آنها در حال پرداختند. طبق مقررات مالی آمریکا،  هیوندای و کیا 100 میلیون دلار جریمه ی مدنی پرداخت خواهند کرد، 50 میلیون دلار جهت برپایی گروه اعتباری صرفه جویی سوخت خرج خواهند کرد و جریمه ی 200 میلیون دلاری  انتشار گازهای گلخانه ای را نیز موظف به پرداخت آن هستند.