اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

همانند تمامی خودروسازان امروزی، بی ام دبلیو نیز برای تولید خودروهای کارآمد با انتشار دی اکسید کربن بسیار پایین یا تقریباً نزدیک به صفر حسابی دست به کار شده. آلمان ها قبلاً خودروی برقی i3 و هیبریدی i8 و نیز چندین هیبریدی دیگر را داشتند، اما از مونیخ خبر می رسد که بی ام دبلیو قصد روی کار آوردن خودروهای کارآمد تر با تکنولوژی های متنوع تری را دارد. شایعاتی به گوش میرسد مبنی بر اینکه بی ام دبلیو قرارداد همکاری برای باطری های خود و قسمت های دیگری از خودروهایش را با تسلا موتور امضا کرده است و نیز احتمال تولید خودروی هیدروژنی i5 نیز وجود دارد، اما چیزی که از آن مطمئن هستیم این است که ژرمن ها در حال بررسی یک پیشاوری بسیار کارا به نام Power eDrive هستند. 

 

 

بعد از موفقیت i3 و i8، بی ام دبلیو پیشاوری جدیدی را تولید کرده که موتور توربو 4 را با چند موتور الکتریکی قدرتمند ترکیب می کند. بی ام دبلیو به تنهایی دنبال کارامدی بیشتر نیست، اما قصد دارد خودروهای هیبریدی آینده ی خود را طوری طراحی کند که کارایی همیشگی خود را داشته باشد و حتی آن را بیشتر کند. با اینجال در تولیدات فازهای اولیه، Power eDrive میتواند قدرتمند ترین پیشاور تولیدی بی ام دبلیو تا به حال باشد که قدرت 680 اسب بخار و گشتاور 750 پوندی خواهد داشت. در حال حاضر "کمبو" در پنج سری از گرن توریزمو در حال به نمایش درآمدن است، اما می تواند راه خود را در به چندین مدل بی ام دبلیو از سدان گرقته تا اس یو وی نیز باز کند. ژرمن ها ممکن است پلن طراحی ابرخودرویی با همین نیروی پیشرانی را داشته باشند، هرچند دوموتور الکتریکی و بسته های باطری آنقدر سبک نیستند که بتوان بر روی خودرویی بالاتر از i8 استفاده شوند. 

ممکن است فهمیدن برنامه ی بی ام دبلیو برای Power eDrive را نتوان به زودی فهمید، اما تا آن زمان می توانیم نگاهی داشته باشیم به مشخصه های بارز سری 5  گرن توریزمو که از این نیروی پیشاوری جدید بهره می برد.

 

بی ام دبلیو سری 5 

 

ظاهرگرن توریزو سری 5  بیشتر شبیه پکیج اسپرت M است. این خودروی هیبریدی سپر جلو اسپرت تری دارد که شامل خروجی هوای بزرگتر، و بغل های تیزتراست.  چرخ های 19 اینچی بزرگتر نیز در این مدل به کار رفته، اما طراحی از شکل V اسپوکی یا دابل اسپوکی آشنا که با پکیج اسپرت M همراه است متفاوت است.   

 

از نمای داخلی این خودرو تصویری در دست نیست، اما انتظار بر این است که در مواردی که  بی ام دبلیو همیشه مثبت عمل کرده، شکل کابین تغییری نکند . با توجه به داشتن نماهای اسپورت خودرو بیرونی، انتظار می رود که این هیبرید داخلی اسپرت تری با صندلی های تقویت شده ای چرم داکوتا و نپا، فرمان چند کاره، و تزئینات الومینیوم داشته باشد. 

درمورد عملکرد این مدل، بی ام دبلیو همچنان باید یک سری مشخصه ها را در اختیار علاقه مندان قرار دهد. اما، ژرمن ها گفتند که نوع اولیه ی  Power eDrive  از نوع  گرن توریزموی 550 با قدرت V8 و 4.4 لیتر، سریعتر است و فقط 4.5 ثانیه لازم دارد که به سرعت اولیه ی 60 مایل در ساعت برسد. این برای خودرویی که وزن آن خیلی بیشتر از سری های معمولی سری 5 GT است بسیار شگفت آور است، که البته این بیشتر بخاطر موتورهای الکتریکی اضافه شده و سیستم های مدیریت الکترونیکی و مدیریت باطری است.