اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

آ او دی Q7 اولین مدل گروه خودروسازی فولکس واگن خواهد بود که خودروی اتصال برقی(plug-in) دیزلی را پیشنهاد می دهد.  این مدل جدید آ او دی سال آینده با نیروی پیشاوری گازوئیلی و دیزلی در بازار ایالات متحده و اروپا به فروش خواهد رسید. این تکنولوژی آ او دی را در رتبه ی بالاتری قرار خواهد از رقیبان اصلی خود مانند بنز و بی ام دبلیو قرار خواهد داد که در حال حاظر این خودروسازان انواع موتورهای گازوئیلی را در بازار دارند. 

 

Q7 دومین خودروی دیزلی معرفی شده در اروپا بعد از ولوو V60 خواهد بود که سال گذشته توسط ولوو  روانه ی بازار شد و بیش از 10 هزار نوع از ان به فروش رسید و قیمت اولیه ی ان در آلمان 56200 یورو بود.

 

تابستان امسال رئیس مرکز توسعه ی آ او دی ، اولریچ هاکنبرگ از علاقه ی شرکت برای مقابله با حریفان آلمانی با ارائه ی خودروی دیزلی اتصال برقی  صحبت به میان آورد. وی اعلام کرد که A8 و Q7 از انواع دیزلی اتصال برقی بهره خواهند بود اما در مورد اینکه کدام مدل اولین بار به بازار خواهد آمد اظهار نظری نکرد. وی بیان داشت که پیشاوری ترکیبی از دیزل V-6 و موتور الکتریکی خواهد بود.  هاکنبرگ گفت که آ او دی نوع دیزلی اتصال برقی را در آمریکا رونمایی خواهد کرد اما جزئیات دقیق تر دیگری در اختیار خبرنگاران نگذاشت. وی اعتقاد دارد که ترکیب قدرت و صرفه جویی در دیزل های اتصال برقی آ او دی، باعث افزایش محبوبیت این خودرو در آمریکا خواهد شد. 

رئیس کمپانی آ او دی، روپرت استیدلر نیز اعتقاد خاصی به نیروی اتقال قدرت این خودرو دارد. او ابتدای امسال در طی رونمایی از A3 اسپرت بکترون، اولین هیبریدی اتصال برقی و ترکیبی از موتورهای گازوئیلی و الکتریکی ، بیان داشت که " ما شدیداً به هیبریدی های اتصال برقی خود ایمان داریم". آ او دی اعتقاد دارد که اتصال برقی های این شرکت بهترین راه حل برای تولید خودروهای با انتشارات پایین هستند زیرا محدودیت های خودروهای شارژی را ندارند. 

صاحبان  صنعت بر این باورند که بی ام دبلیو بعد از معرفی  سری خودورهای الکتریکی i   و ابرخودروهای هیبریدی اتصال برقی i8 خود گوی سبقت را از آ او دی ربود. تکنولوژی های الکترونیکی جدید مرسدس بنز مانند سیستم آرامش در رانندگی "بدنه جادویی"(Magic Body) و تکنولوژی رانندگی نیمه خودکار نیز باعث پشت سر گذاشتن آ او دی شد. 

هاکنبرگ می گوید که چندین دهه پیشتازی آ او دی در تکنولوژی دیزل کمک شایانی به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و افزایش فروش آن کرده است. با اشاره به شعار اصلی آ او دی، "پیشرفت از طریق تکنولوژی"، هاکنبرگ می گوید که دیزل یکی از اصلی ترین وسیله های نیل به این هدف است و ما بر روی آن سرمایه گذاری خواهیم کرد.