اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

شرکت خودروسازی استون مارتین که یکی از خودروسازان بزرگ انگلیسی در زمینه ی ماشین های اسپرت است اعلام کرده که در فیلم جدید جیمز باند از ظاهر جدید آخرین مدل خود، DB10 رونمایی خواهد کرد.  طراحی مدل کوپه DB10 که مختص فیلم بعدی جیمزباند به نام شبح (Spectre) است ابتدا بر روی مدل V12 در سال 2001 استفاده شد.

 

کمپانی اعلام کرده که DB10 نیم نگاهی به پیشرفت های آتی نسل بعدی استون مارتین دارد. مهندسین شرکت تصمیم گرفته اند که مدل DB10 را بر روی پلت فرم جدید سوار نکنند و آن را برای مدل های آتی نگه دارد. درعوض پلت فرم VH استفاده خواهد شد و قدرت آن را موتور 4.7 لیتری V-8 تامین خواهد کرد.

 

اساس اصلی موتور به موتورهای فورد برمی گردد که در مدل ونتیجV8  نیز مورد استفاده قرار گرفت.  

رئیس شرکت استون مارتین، اندی پالمر در صفحه تویتر خود پیامی گذاشته بود مبنی بر اینکه از تمامی بخش های DB10 فیلم برداری به عمل خواهد آمد. با توجه به گفته ی استون، DB10 کاملاً رانندگی پذیر است و دنیل کرگ بازیگر سینما قبلاً آن را تست کرده بود. در ابتدی امسال استون مارتین از افزایش محصولات خود خبر داده بود اما زمان آن اعلام نشد تا زمانی که آن را در یکی از فیلم های جدید ببینیم. استون همچنین قرار داد جدیدی را با نیروی حرکتی دایملر(خودروساز آلمانی) برای خرید موتورهای توربوشارژ 4 لیتری V-8 برای مدل های جدید خود به امضا رسانیده است. در حال حاظر استون از لحاظ مالی درگیری های زیادی دارد چون در سال 2013 شکست مالیاتی 25 میلیون پوندی را تحمل کرد. کمپانی سرمایه گذاری اینوست اینداستریال 37.5 درصد از سهم استون مارتین را در سال 2012 خریداری کرد. رونمایی از DB10 اولین اتفاق مهم شرکت از زمان پالمر است که پیش از آن عضو بلند بالای هیئت اجرایی نیسان بود و در سپتامبر امسال به عنوان مدیر اجرایی استون مارتین منصوب شد. 

فیلم "شبح" جیمزباند از نوامبر 2015 بر روی پرده ی سینماها خواهد بود. سرمایه گذاری استون مارتین در فیلم های جیمز باند از سال 1964 شروع شد زمانی که شون کانری در فیلم گولدفینگر سوار بر DB5 بود. خودروهایی از سازندگان برتر انگلیسی در 11 فیلم جیمز باند خودنمایی کرده اند.