اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

نمایشگاه خودرو واشنگتن یک رویداد سالانه است که که در واشنگتن دی سی در مرکز نمایشگاهی والتر ای واشنگتون در اواخر ژانویه و اوایل فوریه برگزار می شود. هدف این رویداد رونمایی و نمایش آخرین نوآوری ها در صنعت تکنولوژی های خودرویی است. از سال 2008 روال بر این است که برندگان جایزه ی معروف گرین کار ویژن(Green Car Vision)  در حین این رویداد معرفی می شوند. 

 

نمایشگاه خودروی واشنگتون رویداد بزرگیست که بیش از 700 مدل جدید اتومبیل، کامیون، مینی ون، و اس یو وی را از بیش از 42 خودروساز داخلی آمریکا و وارداتی به معرض نمایش میگذارد. انجمن معاملات اتومبیل واشنگتن (WANADA) این رویداد رابه منظور تشویق، تعلیم، و سرگرم سازی هزاران خریدار اسپانسر می کند. آخرین نوآوری ها در زمینه ی امنیت و مقاومت محور اصلی نمایشگاه خودرو واشنگتن در سال 2015 خواهد بود که از 23 ژانویه کار خود را شروع کرده و تا پایان فوریه ادامه خواهد داشت. برگزاری چنین نمایشگاهی کمک بزرگی است در جهت شناسایی پیشرفت های بشر در زمینه ی تکنولوژی های هیدروژن، دیزل پاک، الکتریکی، زیست سوخت، گازهای طبیعی و امنیت است. از جمله برنامه هایی که برای ملاقات کنندگان ترتیب داده شده خودروهای اهدائی، دعوت از مهمانان ویژه، مسابقه، فعالیت هایی برای کودکان و اجراهای زنده است.

 

خودروهای به نمایش گذاشته شده

لیست زیر شامل مهمترین شرکت های خودروسازی است که در این نمایشگاه حضور خواهند داشت:

اکیورا، آ او دی، بی ام دبلیو، بیوک، کادیلاک، شورلت، کرایسلر، دوج، فیسکر، فورد، GMC، هوندا، هامر، هیوندای، اینفینیتی، لکسوس، لینکلن، مزدا، مرکوری، میتسوبیشی، نیسان، پونتیاک، SAAB، ساترن، سوبارو، تویوتا، و فولکس واگن.

در این نمایشگاه همیشه شخصیت های مشهور و محبوب حضور داشته اند. برخی ازاین  نام ها در اینجا ذکر شده است:

ستاره ی کمپانی WWE، رندی اورتون در روز چهارشنبه از نمایشگاه دیدن خواهد کرد. و نیز باب اسفنجی و پاتریک از سفرهای زیر آبی خود به بیرون آب خواهند آمد تا با طرفداران خود در روز شنبه به بازی و شادی بپردازند.  شخصیت های دارو دسته ی فیلم جنگ ستارگان با اجرایی خاص تماشاگران را به دنیایی دیگر خواهند برد. و سرانجام اینکه شخصیت های کارتونی شبکه ی PBS در بخش مخصوص کودکان به ملاقات این نسل جوان خواهند پرداخت. و نیز ده ها هنرپیشه ی معرف دیگر نمایشگاه را از حالت صنعتی صرف به مکانی تفریحی تبدیل می کند. 

 

کتاب نمایشگاه 2015، "جنبشی جدید"

 

نمایشگاه خودرو واشنگتن 2015مقاله نویس مشهور و برنده ی چندین جایزه ی معتبر در زمینه ی خودرو، وارن برون نقش و مسئولیت خودرو را در دنیای ارتباطات امروزی بررسی می کند و اختراعاتی را مانند خودروهای بدون سرنشین، وای فای در صندلی مسافر، و تکنولوژی هایی که از تصادفات جلوگیری می کنند را مورد بحث می گذارد. در تقریباً تمامی اتومبیل های امروزی دوربین های استریوسکوپیک (برجسته بینی)، کامپیوتر و سیستم های رادار و سونار را میبینیم که همگی جهت فراهم آوردن کنترل کامل راننده بر روی همه ی موانع و مشکلات اطراف خودرو و نیز توانمند ساختن راننده برای عکس العمل به موقع است. این ها مواردی هستند که در کتاب نمایشگاه جای تفکر و گفتگوی مربوطه دارند. 

نمایشگاه خودرو مجموعه ای کامل از تفریحات، مسابقات، نمایشهای دوجانبه، تکنولوژی های آینده، و فعالیت های خانوادگی را در بر دارد که می تواند زنگ تفریحی باشد بعد از همه ی ماشین دیدن ها و فعالیت های خسته کننده. و در نهایت اینکه نمایشگاه خودرو واشنگتن به عنوان یکی از کلیدی ترین و برجسته ترین نمایشگاه های خودرو در سراسر جهان شناخته شده است.