اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

در نمایشگاه سی ای اس 2015، شرکت سازنده ی خودروهای لوکس، بی ام دبلیو، از آخرین تکنولوژی خود در زمینه ی خودروهای مستقل رونمایی خواهد کرد. این تکنولوژی شامل ساعت هوشمندی خواهد بود که توانایی کنترل ماشین و پارک آن را از فاصله ی دور دارد. مدل آزمایشی i3 مجهز به چهار اسکنر لیزری پیشرفته است که می توانند مواد سد راه را براحتی مکان یابی و تشخیص دهند. این اطلاعات را می توان با استفاده از سیستم کمکی i3 بدست آورد تا به طور خودکار ترمزها را در مواقع لزوم به کار انداخت.

 

 

بعلاوه، کمپانی بی ام دبلیو اعلام کرده که اطلاعات جمع آوری شده توسط اسکنرها را میتوان با برنامه های مکانی دیجیتال ترکیب کرد تا امکان مسیریابی مستقل فراهم شود. با استفاده از ساعت های هوشمند، کاربران می توانند آپشن خودرو سیستم کمک پارک را فعال کرده و آن را به نحوی تنظیم کرده تا بتواند خود رو را به طور اتوماتیک به سمت یک فضای خالی در یک پارکینگ چند طبقه هدایت کند. در مواقع غیرمطرقبه، خودرو به طور خودکار قفل شده و در جا می ایستد. معرفی این تکنولوژی بعد از نمایشگاه سی ای اس 2014 خواهد بود، جایی که بی ام دبلیو خودروی بدون سرنشین خود را در "اسپیدوی موتور" لاس وگاس معرفی می کند. 

تکنولوژی های مشابهی توسط آ او دی در سال گذشته به نمایش گذاشته شد، اما آن ها نیازمند مکانی مخصوص مجهز به اسکنر های لیزری بودند اما سیستم پارک از راه دور بی ام دبلیو تا زمانی که مکان مورد نیاز مهیا باشد در هر شرایطی می تواند عمل کند.

 

جدیدترین تکنولوژی بی ام دبلیو