اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

در 13 سال اخیر تویوتا کمری بهترین آمار فروش خودرو در آمریکا را داشته، و این بخاطرطراحی  نمای داخلی فوق العاده، نمای بیرونی ظریف، عملکرد قابل قبول، و البته ضد گلوله بودن آن است. اما پیش قدم بودن در بازار خودرو برای چنین مدت طولانی نیازمند بروز رسانی های دائمی است. در سال 2015، تویوتا قصد دارد  2000 بخش از مدل کمری را جوانتر (به گفته ی خودشان ) کند و فقط سقف است که قرار است بدون تغیییر باقی بماند. این تغییرات شامل مواد و تجهیزات  داخلی جدید، سیستم تعلیق بروز شده، و نمای بیرونی بازبینی شده خواهد بود.

 

اکنون تویوتا آماده است که از اسپشیال ادیشن، این چهاردر محبوب آمریکایی را در نمایشگاه خودرو شیکاگو، که هفته ی دیگر برگذار خواهد شده، رونمایی کند.  در مقایسه با کمری  SE(مدل قبلی کمری) این نوع جدید چندین مشخصه ی جدید را به کابین و نمای بیرونی اضافه کرده است و مدل جدیدی را تولید کرده که تویوتا احساس می کند که بالاتر از همه ی انواع دیگر قرار خواهد گرفت. 

نمای بیرونی

با توجه به اینکه مدل جدید بر اساس به روز رسانی های سال 2015 طراحی شده، اسپشیال ادیشن همچنین دارای پنل جدیدی است که هرچند امری جزئیست اما با ترکیب مشخصه های دیگر ظاهری متفاوت نسبت به کمری SE به خودرو می دهد. اولین چیزی که متوجه خواهید شد رنگ پویای خودرو است که در دو رنگ مروارید  تیره و آبی متالیک است. از آنجایی که هر خودروی اسپشیال ادیشن نیازمند رنگی است که کمی از دامنه ی همیشگی سیاه و سفید فاصله بگیرد، این رنگ های پیشنهادی می توانند علاقه ی خریداران را حسابی جلب کنند. 

در مرحله ی بعد، چرخ های 18 اینچی را خواهید دید که یک اینچ بزرگتر از چرخ های مدل SE هستند. چرخ ها از جنس آلیاژ سبک هستند و ظاهری ماشین مانند دارند که با رنگ مشکی براق شدید تر شده است.  چراغ های عقب نیز تغییراتی را تجربه کرده اند و دارای محفظه ی دودی است که با ظاهر جدید به خوبی منطبق می شود. 

نمای داخلی 

با توجه به این نکته که کمری را بیشتر کسانی استفاده می کنند که هر روز یک مسیر مشخص را از منزل به محل کار می روند، دقت زیادی به عمل آمده تا نمای داخلی تا جایی که امکان دارد فرح بخش طراحی شود. کمری از ابتدا به داشتن نمای کروم اطلسی، چرم کاری داخلی، و تزئینات چوب خود می بالید، و این نوع اسپشیال ادیشن چند مشخصه ی دیگر را نیز به این قابلیت ها افزوده است. در داخل خودرو متوجه صندلی های "اسپرت" شده خواهید شد که شامل پارچه های آبی طرح دار و دوخت های آبی کنتراست است. این دوخت ها همچنین بخش دنده و داشبورد را نیز تزئین می کند، در حالی لوگوی اسپشیال ادیشن بر روی پادری ها حک شده است. 

سان روف خم شده به همراه مجموعه عقربه های داشبورد آبی و سفید رنگ این زیبایی داخلی را دو چندان می کند. برخی ویژگیها مانند ورودی بدون کلید(keyless)، استارت فقط با فشار یک دکمه و سیستم صوتی انتیون آدیو که دارای قلبلیت مسیریابی است همگی از نوع استاندارد می باشند. سرانجام، سیستم کنترل فرمان شارژی وایرلس IQ موبایل شما را همیشه در اختیارتان قرار خواهد داد.

 

کمری اسپیشال ادیت

همانند اغلب انواع اسپشیال ادیشن ها، نیروی پیشاوری این کمری نسبت به مدل SE تغییری نکرده است، و فقط یک مورد از موتور و گیربکس است که جای بحث دارد. موتور 4 سیلندری 2.5 لیتری با نیروی انتقال 6 سرعته. موتور قدرت 178 اسب بخار را تولید می کند و نیروی گشتاور 170 پوند. با این تفاسیر سرعت 0  تا 60 تقریباً 8 ثانیه است و بالاترین حد سرعت 125 مایل در ساعت است. 

وجود V-6 168 اسب بخاری تویوتا که به عنوان آپشن بر روی مدل های  XLE و XSE پیشنهاد می شود بسیار جالب توجه خواهد بود. اما مصرف سوخت برای مدل 4 سیلندری 25 مایل در گرم و در اتوبان 35 مایل در گرم است.  برای کسانی که دنبال مصرف سوخت پایین تر هستند، می توانند کمری هیبریدی را انتخاب کنند که در شهر 39 مایل در گرم و در اتوبان 43 مایل در گرم کارایی آن است. 

قیمت 

جزئیات قیمتی کمری تا زمان رونمایی در نمایشگاه شیکاگو هفته ی آینده فاش نخواهد شد. اما با توجه قیمت پایه ی 23840 دلاری مدل SE و مجموعه امکانات فعلی، بر آورد می شود که اسپشیال ادیشن 4000 دلار افزایش قیمت را تجربه کند و به قیمت نهایی 28000 دلار برسد. جهت مقایسه، قیمت کمری فول آپشن XSE  که با موتور ارزشمند V-6 ، چرخ های 18 اینچ، و سیستم صوتی انتیون و نویگیشن همراه خواهد بود، از 27660 شروع خواهد شد.