اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

شرکت اپل در حال به کارگیری متخصصان تولید و طراحی حمل و نقل برای تشکیل تیم تحقیقاتی فوق سری است تا احتمالاً خودروی تولیدی خود را به جهانیان عرضه کند. این خبر را روزنامه ی فایننشال تایمز به نقل از افراد آگاه منتشر کرده است. در حالی که مهمترین فعالیت شرکت در زمینه ی خودرو اپل کار پلی می باشد، گمان می رود که هدف بزرگترین سازنده ی گوشی های هوشمند والاتر از صرفاً تقویت سیستم اپل کار پلی باشد. این تکنولوژی که به عنوان سیستم اینفوتینمنت (تفریحی-آموزشی) خودرو سال گذشته معرفی شد، با توجه به گفته ی تیم کوک، می تواند اهرم بقای شرکت در آینده ی طولانی مدت باشد.

 

 

وال استریت ژورنال به نقل از چندین منبع آگاه گزارش داده است که شرکت چند هزار کارمند را جهت کارسری بر روی تولید خودروی برقی با برند اپل آغاز کرده است. یکی از این افراد می گوید که این پروژه تایتن (Titan) نام دارد و طرح اولیه ی آنها خودرویی است که بیشتر شبیه مینی ون است. البته وال استریت ژورنال ادامه می دهد که ممکن است اپل چنین پروژه ای را اصلاً شروع نکند. با این حال گفته می شود که تکنولوژی های زیادی مانند باطری های پیشرفته، و تکنولوژی ها و آپشن های درون خودرو در این خودرو برقی به کار گرفته شده است که همگی در توسعه و بالا بردن کارایی دیگر محصولات اپل مانند آیفون و آی پد نقش مهمی را ایفا می کنند. اپل معمولاً تکنولوژی ها و محصولات بالقوه را مورد مطالعه قرار می دهد،  و حتی تا مرحله ی ساخت چندین نمونه ی آزمایشی نیز پیش می رود. با این حال تولید یک خودروی برقی چندین سال ممکن است به طول بیانجامد و و نیازمند کسب ملزومات امنیتی فدرال و دیگر مدارک مربوطه است. اما نحوه ی نیرو گیری و به کار گیری نیروهای کارآمد نشان می دهد که اپل قصد جدی در تولید این خودرو دارد. 

اخیراً سایت لینکدین نشان داد که اپل رئیس بخش R&D مرسدس بنز، یوهان یانگ ویرث را نیز به مجموعه ی تیم تحقیقاتی خود اضافه کرده است. در حالی که در سایتها وی به عنوان رئیس بخش مهندسی سیستم مکینتاش است، فایننشال تایمز گزارش داده است که او در واقع به تیم تحقیقاتی جدید پیوسته است. اپل، که همانند گوگل قصد ورود نرم افزارهای خود به درون خودرو را دارد، اخیراً سعی بر آن داشته که از بخش صنعت خودرو نیز افرادی را به اسخدام درآورد. یکی از منابعی که نخواست نامش فاش شود اعلام داشت که کمپانی همچنین تلاش دارد که در زمینه های مختلفی مانند روباتیک نیز متخصصانی را تربیت کند.یکی از افراد باتجربه ی اپل بیان کرد که " سه ماه پیش اگر از بنده سوال کرده بودید جواب می دادم که این تکنولوژی جدید همان کار پلی است، اما امروز اعتقاد دارم که قرار است خودرویی تولید شود."

آزمایشگاه و تیم تحقیقاتی سال پیش راه اندازی شد، درست بعد از اینکه اپل ساعت های هوشمند و آخرین آیفون را رونمایی کرد. 

طراحی و ساخت یک خودروی واقعی تغییر بزرگی برای این سازنده ی آیفون محسوب می شود. اپل شرکتی است که معمولاً چندین پروژه را مورد تحقیق و بررسی قرار می دهد و از پروژه های زیادی نیز چشم پوشی می کند، اما تاکنون تمامی تلاشش معطوف به تخصص اصلی خود یعنی موبایل و وسائل الکترونیکی بوده است. اما اپل همیشه خواهان ادغام IOS در صنعت اتومبیل بوده است. خودروهای متصل، یا همان خودروهایی با سرویس های کامل نرم افزاری و اینترنتی ماورای نویگیشن و سیستم های ارتباطی فعلی، همیشه یکی از داغترین موضوعاتی بوده که شرکت های فعال در زمینه ی تکنولوژی های روز در پی گسترش آن بوده اند.

در ماه ماس سال پیش، اپل سیستم کار پلی را رونمایی کرد که به رانندگان این امکان را می دهد به آیفون خود متصل شوند، و همچنین بدون اینکه مجبور باشند دست خود را از فرمان خودرو جدا کنند، تماس بگیرند و نیز به پیام های صوتی گوش دهند. 

همراه با  HomeKit(کنترل وسائل خانه از راه دور) و HealthKit (اپلیکیشن اشتراک گذاری اطلاعات سلامت هر فرد)، هدف کلی اپل گسترش دامنه ی خود در صنعت هایی مانند خانه، سلامت، و خودرو است. درباره خودروی جدید خود البته تاکنون اپل حاضر به اظهار عقیده نشده است.