اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

کیا ریو که در سال 2001 با قدرت 96 اسب بخار رونمایی شد یکی از پر کاربردترین خودروهایی است که باعث شده برند نا آشنا و غیر قابل اطمینان کیا را تبدیل به یکی از جایگزین های مناسب برند های گرانقیمت تر ژاپنی کند. با نزدیک شدن به مدل سال 2016، ریو تقریباً به نیمه راه دست یابی به نسل دوم رسیده است، بنابراین کیا تصمیم گرفت که بر روی این سدان خود تغییراتی را اعمال کند تا با هاچ بک های رقیب بهتر مقابله کند. این ظاهر جدید در نمایشگاه اتومبیل پاریس رونمایی شد.

در 2014 ریو کاهش فروش 11 درصدی را تجربه کرد، بنابراین این خودروساز کره ای لازم است برای جلوگیری از کاهش های بیشتر دست به جادو بزند. هر چند که ریو امیدی برای رقابت با رقیبانی چون فیستا، سونیک و ورسا را ندارد، اما باید موقعیت فعلی خود را حفظ کند. آیا این نوسازی همان چیزی است که می تواند جلو عواقب کاهش فروش را بگیرد؟

 

نمای بیرونی 

برای مدل 2016 سال، کیا نمای عقب و جلوی جدیدی را پیشنهاد داد که به این سدان کوچک ظاهر پایین تر، پهن تر و اسپرت تر را می دهد. برای نمای جلو، گارد گریل "دماغ ببر" نازک تری نسب شده، کمی چراغ های جلو به داخل برده شده، و زه های چراغ مه شکن  با کیفیت تر و زیباتری اضافه شده است. نیمپرده ی پایینی برای مدل 2016 نیز دچار تغییراتی شده زیرا در مدل 2015 بزرگ تر و صاف تر بود و باعث می شد که ظاهر پایین تر و پهن تری که کیا همیشه به دنبال آن بود را بیشتر به چشم بیارد. قسمت عقب ریو 2016 تغییرات جزئی تری را تجربه کرده. کیا فقط چراغ بازتابنده های جدیدی را نصب کرده که به سپر عقب نزدیک تر هستند و کمک می کنند که قسمت عقب خودرو ظاهری پهن تری داشته باشد. بقیه ی تغییرات ریو بیشتر شامل رنگ آن می شود که دو نوع رنگ جدید به ترکیب بندی رنگ اظافه شده است: آبی اِربن و زرد دیجیتالی. کمپانی کیا امیدوار است که این تغییرات  درزمینه ی فروش ریو را کمک کنند و با توجه به کاهش چشمگیر سال پیش، مطمئناً این تغییرات باعث پیشرفتی در فروش خواهد شد.

 

کیا ریوداخلی

در 2016 کیا نمای داخلی را نیز دچار تغییراتی کرد که یکی از آنها نصب فوم های چگالی بالا در ستون های  A  و B  بود تا میزان NVH را کاهش دهد. در حین جستجوی بنده برای یافتن خودروی جدید، با ریو به مدت کوتاهی رانندگی کردم و در کنار اندازه ی قابل قبول آن، ریو 2014 بسیار بدون سرو صدا بود که این نیز بر خصوصیت مثبت آن می افزاید. علاوه بر این ها، ریو مواد بسیار حساس و باکیفیتی را درون کابین به کار برده که کابین را نسبت به قبل دارای درجه بالاتری نشان می دهد. تغییرات گسترده ی کابین همچنین شامل شیارهای اطلسی در اطراف دریچه های کولر، و کنسول مرکزی مشکی می شود. بر روی مدل های EX، بسته ی دیزاینر جدیدی وجود دارد که به کابین نمایی دو رنگه می بخشد که صندلی های پارچه ای مشکی با تزئینات چرم و دوخت های خاکستری آن را پوشیده اند. همانند تزئینات نمونه های استاندارد LX، ریوی جدید دارای سیستم تهویه، فرمان الکتریکی، صندلی دستی شش جهته، امکانات سیریوس XM، پورت USB، اینتر فیس، دنده کمک بالا رونده ی تپه و دیگر امکانات می باشد. مدل های میانه ی EX دارای پاور ویندوز، تنظیمات کروز کنترل، ورود کی لس، دوربین عقب، متراژ سنج سوپرویژن، سیستم نویگیشن(مسیر یابی) که به مدل 2016 آپ دیت شده، دکمه ی استارت، صندلی های چرم، و سان روف استاندارد می باشند. 

کیا ریو 2016پیشرانه 

در زیر کاپوت، کیا ریو 2016 همان موتور 1.6  لیتری چهار سیلندری را دارد که در سال 2015 داشت. این چهار سیلندری نسبتاً کوچک در مقیاس 6300rpm قدرت 138 اسب بخار را تولید می کند و در مقیاس 4850 گشتاور آن 123 پوند فیت است. نیروی انتقال شش سرعته به موتور متصل است که قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند.  کیا اعلام نکرده که نیروی انتقال شش سرعته به عنوان یک آپشن بر روی این سدان قرار خواهد داشت، اما گمانه زنی ها این موضوع را تایید می کند.   درمورد مصرف سوخت هنوز آمار رسمی منتشر نشده اما از آنجایی که پیشرانه یکی است، انتظار بر این است که مصرف سوخت مدل 2016 همانند مدل 2015 باشد. با توجه به این موضوع، ارقام مصرف سوخت بدون در نظر گرفتن سیستم  انتقال برای داخل شهر 27 مایل در گالون و برای خارج از شهر 37 مایل در گالون و به طور میانگین 31 مایل در گالون خواهد بود. 

قیمت

ریو 2016 تا آواخر مهر ماه سال آینده به بازار نخواهد آمد بنابراین قیمت گذاری آن تا حدودی مشکل به نظر می رسد. با توجه به آپدیت های انجام شده شامل مواد با کیفیت، انتظار می رود که قیمت ها افزایشی نسبی  داشته باشند. ریو 2015 از قیمت پایه ی 18090 دلار شروع شد، در حالی که مدل EX از 16990 دلار قیمت خورد و قیمت اولیه ی SX 18090 بود. انتظار می رود افزایش تقریبی 500 دلاری را در پیش رو داشته باشیم.