اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

زمانی که LM002 (اولین اس یو وی لامبورگینی) در سال 1986 و سپس یوروس در سال 2012 معرفی شدند، لامبورگینی از لحاظ عملکرد پیشرو همه اس یو وی ها بود. اما علیرغم افزایش روز افزون محبوبیت اس یو وی های لوکس لامبورگینی در بازار جهانی، آینده ی یوروس مبهم است. در مصاحبه ای با مدیر کل آسیایی لامبورگینی، آندریا بالدی، سایت استرالیا یی Car Advice گزارش دادکه بزرگ ترین مانع در حال حاظر این است که لامبورگینی همچنان یک سری کار های "متقاعد کردن" دارد تا کمپانی رقیب، فولکس واگن را راضی سازد تا چراغ سبز را به آنها نشان دهد.

بالدی اعتقاد دارد که یکی از مسائلی که هنوز "متقاعد کردن" بیشتری احتیاج دارد اطمینان حاصل کردن از این است که تولیدی جدید هم از لحاظ ظاهری و هم عملکرد از سنت 52 ساله ی ایتالیایی خود فاصله  نگیرد. بنابراین اگر لامبورگینی قصد دارد تولید اس یو وی های خود را بالا برد به احتمال زیاد باید مابین اس یو وی های سنتی تر مانند بنتلی بنتایگا و انواع جدیدتر و کوپه مانند مانند استون مارتین DBX حرکت کند.

 

بالدی با بیان اینکه مشتری ها در کشور هایی مانند هند و چین احتمالاً چنین خودرویی را نه تنها بخاطر ارتفاع بالا آن بلکه به این خاطر که دیگر یک ماشین مسابقه نیست از آن به گرمی استقبال خواهند کرد، شنیده های مربوط به اینکه اس یو وی لامبورگینی فروش خوبی نخواهد داشت را رد کرد.  با توجه به اینکه بنتلی، رولز رویس، مازراتی، و حتی لوتوس در حال ورود به بازار اس یو وی هستند، احتمال اینکه لامبورگینی نیز سرانجام اس یو وی دار شود زیاد است، اما سوال کلیدی این است که چه زمانی این اتفاق می افتد و اینکه اس یو وی تولیدی نوعی از یوروس خواهد بود یا خیر. اگرخودروی تولیدی جدید ظاهراً شبیه  یوروس مفهومی همانند "لبه چاقو" باشد، مشتری ها باید منتظر تولید خارق العاده ای باشند.

 

لامبورگینی 2015لامبورگینی یوروس در ابتدا در نمایشگاه خودرو پکن رونمایی شد. ظاهر خودرو به گونه ای بود که بازدید کنندگان به راحتی می توانستند تشخیص دهند که خودروی جدید تولیدی لامبورگینی است. در صورت رسیدن به مرحله ی تولید، احتمال زیادی می رود که اس یو وی لامبورگینی پلت فرمی شبیه بنتلی بنتایگا، آ او دی Q7، فولکس واگن توارگ، و پورشه کاین داشته باشد. شایعات حکایت از این دارند که قیمت اس یو وی لامبورگینی مانند مدل هوراکان از 237000 دلار شروع خواهد شد.