اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

دایملر و شرکت تکنولوژی موبایل کوالکوم آمریکا در حال کار بر روی سیستم های شارژ وایرلس خودرو و همچنین شارژ خودروهای برقی بدون استفاده از کابل هستند. 

این حرکت در واقع نتیجه ی فشار های دایملر، شرکت مادر مرسدس بنز و همچنین شرکت رقیب BMW و آ او دی برای توسعه ی سیستم های مخابراتی و نرم افزاری خودروها برای ارتقاء دادن جایگاه خود در عصری است که کم کردن آلاینده گی های خودرو یکی از مهمترین کانال های سودآوری محسوب می شود.  دایملر و کوالکوم در پیام مشترکی اعلام کردند که در حال بررسی استفاده از تکنولوژی وایرلس برای شارژ خودروهای الکتریکی و هیبریدی هستند تا بدون نیاز به اتصال به برق بتوان آن را شارژ کرد.

 

 

شرکت ها همچنین در حال بررسی سیستمی هستند که مشتریان را قادر به شارژ کردن وسائلی مانند موبایل به صورت وایرلس می کند در حالی که در حین رانندگی نیز می توانند از تکنولوژی های تقویت شده ی درون خودرو و اتصالات 3G/4G پر سرعت نیز بهره ببرند. 

به گفته ی توماس وبر، عضو هیئت مدیره ی تحقیقات و توسعه ی دایملر، "به روز بودن در زمینه ی تکنولوژی و ارائه ی تجربیات منحصر به فرد برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است". 

وبر در ادامه می گوید که با در نظر داشتن این نکته، ما مشتاقانه و با همکاری دیگر شرکا زمینه های همکاری های بعدی را با داشتن بهترین گروه تکنولوژیکی همانند کوالکوم جستجو خواهیم کرد. 

خودروسازان آلمانی در حال حاظر اشتیاق فوق العاده ای برای افزایش توان تکنولوژیکی خودروهای خود دارند و به همین منظور با شرکت بزرگ نقشه های شهری HERE (زیر مجموعه ای از شرکت نوکیا) وارد همکاری شده اند.