اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

عیب یاب ELM327 OBD 2 خودرو به عنوان یک ابزار تشخیص، تمام اطاعات حساس موتور را از ECU و OBD2 میخواند و در اختیار راننده قرار می دهد. این اطلاعات بر روی ابزار مختلفی همچون کامپیوتر، نوت بوک، تبلت یا موبایل قابل خواندن هستند. بنابراین میتوانید از کدهای خطای OBD، و عملکرد ماشین به صورت لحظه ای مطلع شوید. این ابزار همچنین امکان پاک کردن کدخطا و مشاهده گرافیکی و عددی داده های ماشین همچون سرعت، دورموتور، مصرف سوخت و دمای اب رادیاتوررا نیز فراهم میسازد. همینطور قابلیت دنبال کردن و ثبت وقایع از طریق رهگیرهایGPS را نیز دارد.

 

و حالا مانند بسیاری از آپشن های مبتنی بر داده ، تکنولوژیOBD2 نیز به سمت ترکیب فناوری ها میرود. بعد از انکه سیستم گارمین EcoRoutes HD داده هایOBD را از طریق بلوتوث در اختیار ما قرار میداد حال همزمان با به دست آوردن تجربه ی بیشتر توسط تولید کنندگان لوازم جانبی پس از فروش خودرو، ما شاهد استفاده از Wi-Fi برای اتصال به موتور مدیریتی OBD2 هستیم.Wi-Fi امکان نظارت اسان تر داده های خودرو را به صورت بی سیم در یک لپ تاپ و یا گوشی هوشمند در یک گاراژ و یا جاده را می دهد.

 

ترکیب تکنولوژی ها

برای مثال PLX Wi-Fi به یک ایپد یا ایفون نزدیک اجازه می دهد که داده های OBD برای استفاده در یک برنامه مانند Rev یا Dashcommand فراهم کند.