اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

این آپشن توسط سیستم مونیتورینگ TPMS و با اندازه گیری لحظه به لحظه فشار باد تایرها ، کنترل فشار چرخ ها را به عهده دارد. سنسورهای تعبیه شده در چرخ ها ، باد تایرها را مشخص کرده و اطلاعات را به ECU خودرو فرستاده و سپس توسط نویز و یا روشن شدن چراغ ، هشدارهای لازم را به راننده می دهد و او را از کم بدون فشار هوا در تایر آگاه می سازد.

این هشدارها به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم عمل می کنند . در حالت مستقیم ، سیستم توسط سنسورهای فشار و دمای نصب شده در داخل تایرها و با کمک امواج اطلاعات تایرها را از محل چرخ ها به محل استقرار راننده می رساند. اندازه گیری این سیستم سیار دقیق است و حتی کم بادی کمتر از 25 درصد را نیز هشدار می دهد. علاوه بر این نمایش فشار باد تایر در زمانی که خودرو بی حرکت است را ممکن می سازد. در حالت غیرمستقیم پایش فشار باد تایر توسط کنترل سرعت تک تک چرخ ها و دیگر سیگنال های موجود در خودرو هشدارهای لازم را به راننده می دهد . نقص عمده ی این خودرو د راین است که این سیستم فقط قادر است کم بادی سه تایر را همزمان مشخص کند نه چهارچرخ خودرو را .

 

بخاطر اینکه اصول عملکرد این سیستم بر مقایسه تفاوت سرعت چرخ ها پایه ریزی شده است ، در صورتیکه هرچهار چرخ مقدار باد مشابهی را از دست بدهند ، تغییرات نسبی صفر خواهند بود.

 

در حال حاضر سازمان ملی امنیت عبور و مرور آمریکا ، رانندگان دارای خودروهای وزن حدود 10 هزار پوند را وادار به استفاده از این آپشن کرده است،ÂÂÂÂÂ تا بدین ترتیب از تصادفات جاده ای که بر اثر تایرها اتفاق می افتد جلوگیری به عمل آورد.