اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» ، سنسورهای خودرو از عناصر کلیدی سیستم‌های الکترونیکی خودرو بوده و خودروهای مدرن برای کسب اطمینان از تحقق استانداردهای ایمنی، کارایی و مقررات زیست‌محیطی به این عناصر مبتنی هستند.

در حالی که استفاده از عناصر الکترونیکی در خودروها در حال افزایش است، تعداد حسگرهای مورد استفاده در خودروها نیز با افزایش تقاضا روبه‌روست.

 

قوانین دولتی در آمریکای شمالی، اروپا، ژاپن، چین و کره‌جنوبی، از پیش‌رانان اصلی ارتقای ایمنی خودروها هستند. این پیشرفت‌ها منجر به افزایش تقاضا برای استفاده از سنسورها در قسمت‌هایی مانند پایش فشار چرخ‌ها، کنترل دوام الکترونیکی، سیستم‌های پیشرفته کمکی راننده و ... شده است.

با توجه به پیشرفت‌های اخیر در صنعت خودروسازی، پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی کاربردهای الکترونیک در خودروسازی در سال 2013 حدود 191.3 میلیارد دلار باشد.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که ارزش این بخش تا سال 2020 با نرخ رشد ترکیبی ناخالص سالیانه 7.3 درصد در بین سال‌های 2012 تا 2020، به 314.4 میلیارد دلار افزایش یابد.

 

به طور کلی عواملی نظیر مقررات مربوط به ارتقای صرفه‌جویی انرژی، استانداردهای آلایندگی سخت‌گیرانه و الزام استفاده از سیستم‌های ایمنی پیشرفته، از پیش‌ران‌های اصلی افزایش میزان تقاضا برای حسگرهای خودرو محسوب می‌شوند.