اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

داستر یا داچیا خودرویی فرانسوی تولید کمپانی قدرتمند رنو می باشد که در حال حاضر محصولات آن توسط شرکت نگین خودرو در ایران توزیع می گردد .

 

این خودرو در ایران با نام داستر و در کشورهای اروپایی از جمله ترکیه با نام داچیا توزیع شده است و به لحاظ قیمت بسیار پایین و کیفیت مطلوب خود توانسته است فروش بسیار بالایی در کشورهای اروپایی داشته باشد .

 

طراحی این خودرو بسیار ساده و در عین حال جدید است و طبق نظر سنجی هایی که انجام شده است بعضی برایشان بسیار جذاب است و بعضی نیز نظری عکس دارند .با ملاحظه اولیه این خودرو در نگاه اول به یاد خودروی L90  که قبلا نیز توسط شرکت های ایران خودرو و پارس خودرو تولید شده است می افتیم مخصوصا با وارد شدن به داخل خودرو و ملاحظه جلو داشبورد آن این یاداوری قوی تر خواهد شد طراحی آن بسیار مشابه خودروی L90 است بسیار ساده و بدون هیچگونه نوآوری .

 

خودروی داستر در ایران بدون سیستم مولتی مدیا ،بدون دوربین دنده عقب ،بدون سنسور دنده عقب وارد می شود ولی با تعویض قاب جلوی داشبورد قادر خواهیم بود سیستم مولتی مدیایی نصب نماییم که قابلیت سیستم GPS  ،اتصال به مانیتور پشت سری ،دوربین دنده عقب ،سنسور دنده عقب و . . . را دارا باشد .

 

داستر بصورت تک دیفرانسیل است و به لحاظ طراحی بسیار ساده بدنه با نصب لوازم جانبی مثل گارد جلو و عقب ،پارکابی و . . . خواهیم دید که می توان از آن بدنه ساده یک خودروی جنگنده و جذاب بسازیم .

 

خودروی داستر به لحاظ کیفیت و قیمت پایین خود برای آن دسته از مشتریانی که یک خودروی شاسی بلند با قیمت پایین و کیفیت بالا در نظر دارند بسیار مطلوب می باشد .