اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

با پیشرفت تکنولوژی امروزه می توان از خستگی ناشی از رانندگی مسافت های طولانی دور بود یکی از این تکنولوژی ها کروز کنترل می باشد.

 

کروز کنترل در تنظیم خودرو برای حرکت در یک سرعت خاص کمک می کند برای مثال می توان به وسیله ی دکمه های تعبیه شده روی فرمان خودرو سرعت خودرو را روی 100 کیلومتر در ساعت تنظیم کرد در این صورت خودرو فقط با سرعت 100 کیلومتر در ساعت (تا زمانی که راننده پدال ترمز را فشار نداده باشد)حرکت می کند در غیر این صورت با فشرده شدن پدال ترمز می توان سرعت خودرو را کاهش داد. افزایش سرعت با فشردن پدال گاز در زمانی که خودرو را توسط کروز کنترل در سرعت خاصی تنظیم کرده باشیم غیر ممکن می باشد .

 

 

با وجود کروز کنترل رانندگان برای رانندگی در مسافت های طولانی یا در مسافرت ها احساس خستگی نکرده و مدت زمان بیشتری بدون استراحت به رانندگی خود ادامه میدهند و از رانندگی خود لذت می برند.

 

یکی دیگر از مزایای کروز کنترل این است که موجب جلوگیری از داشتن سرعت غیر مجاز در جاده ها شده و بدین ترتیب رانندگان از پرداخت جریمه های هنگفت آسوده خاطر خواهند بود.

 

شرکت دهکده ی جهانی تامین کننده ی کروز کنترل فابریک خودروی سوزوکی گرند ویتارا با موتور 2400 می باشد. این دستگاه همراه با گارانتی ارائه شده و هزینه ی نصب در داخل شرکت رایگان می باشد.