اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

خلاصه ای بر تاریخچه ماساژ 

ماساژ و ماساژ درمانی با تاریخچه ای بیش از 2700 سال قبل از میلاد ، یکی از قدیمی ترین روش های درمانی و پیشگیری برای رهایی از استرس و فشار عضلانی و درد ناشی از صدمات و تسریع بهبود ناراحتی های حاد و مزمن می باشد. در توصیف محبوبیت ماساژ در دنیا ذکر این نکته کافی است که امروزه میلیون ها نفر از ماساژ به عنوان ابزاری موثر برای مراقبت بهداشتی و روشی طبیعی برای درمان بسیاری از ناراحتی های جسمی و روانی استفاده می کنند. 

 

عملکرد ماساژ 

معمولا انواع ماساژ با یک مکانیسم مشابه بر روی بدن اثر می گذارند ، زمانیکه ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد تجمع مواد زائد از جمله اسید لاکتیک می تواند باعث درد ، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود . ماساژ بطور عام گردش خون و جریان لنفاوی را بهبود بخشیده ، مواد غذایی و اکسیژن تازه را به بافتهای مزبور می رساند به خروج مواد سمی کمک می نماید. همچنین عضلات در حال کشش می توانند به رگ های خونی و اعصاب فشار آورده و با محدود کردن جریان خون باعث ایجاد درد شوند.با ماساژ منطقه مورد نظر ، بتدریج فشار عضله بر اعصاب درگیر کاهش یافته و درد کاهش می یابد. همین مکانیزم در بهبود عضلات آسیب دیده با ماساژ باعث سودمندی آن است . علاوه بر این ، ماساژ باعث افزایش اندروفین ها (نابود کننده های درد) و افزایش ترشح هورمون سرتونین (تعدیل کننده خلق و خوی ) می شود همچنین ثابت شده که هورمون استرس (کورتیزول) را آزاد می کند ، به همین دلیل ماساژ اغلب به عنوان یک درمان تکمیلی برای افرادی که سیستم ایمنی آنها بر اثر استرس تضعیف شده توصیه می شود. 

چگونگی نیاز به تولید ماساژور اتومبیل و نحوه طراحی آن : 

پس از اینکه انواع وسایل و ادوات ماساژ به طور معمول در میان افراد اجتماع از هر قشر و طبقه رایج شد همواره نیاز یک نوع وسیله ماساژ دهنده و آرامش بخش در ماشبن احساس می گردید ، البته انواع خارجی این محصول با کارکردی بسیار ضعیف قبلا وارد کشور شده بعضا موجود می باشد ولی هیچ کدام نیاز کامل افراد را برآورده نمی نمود و دارای مشکلات عمده ای می باشد. 

پس از تست انواع ماساژور از قبیل روکش های ماساژور و ... بر آن شدیم که به کمک توان و دانش فنی مهندسین قدرتمند داخل یک نوع ماساژور طراحی کرده و تولید نماییم که برطرف کننده نیاز راننده ، مفرح و شادی بخش همچنین دارای خواص درمانی باشد . در نتیجه طراحی ماساژور آغاز شد و طرح های بسیاری ارائه شد، از ادغام آنها در نهایت ماساژور فعلی به عنوان برترین طرح مقبول و مراحل تکمیل آن انجام گردید. 

روش های متعددی جهت ساخت آزمایش شد تا محصولی مطمئن و ایمن همچنین غیر قابل کپی برداری ساخته شود . در غایت امر اولین نمونه ماساژور اتومبیل (اتوماساژ)ساخته شد که به طبع دارای نقایص هم بود که در طول چهار سال تجربه در امر تولید به مرور برطرف گردید و سعی شد که نمونه ای کامل و بی عیب ساخته شود و امروز دهکده جهانی با افتخار اعلام می دارد که کامل ترین نوع ماساژور اتومبیل را که حتی از انوا ع خارجی خویش کامل تر بوده و در بعضی از موارد بهترین است را در اختیار ملت شریف ایران قرار دهد تا همه ی افراد اجتماع در هر طبقه و هر توان مالی بتوانند یک نمونه از آنرا روی خودرو خویش قرار دهند و ضمن لذت بردن از آن رانندگی همراه با آرامش را تجربه کنند. 

فواید اختصاصی دستگاه ماساژور صندلی اتومبیل : 

مواردی که در بالا اشاره شد ویژگی های کلی انواع ماساژ است اما در مورد کیت ماساژور صندلی اتومبیل می توان به نکات زیر نیز اشاره داشت : 

-جلوگیری و بهبود درد نواحی مفاصل ستون فقرات و کمر که به دلیل ساعات متمادی رانندگی پدید می آید. 

-از بین بردن خستگی و کرختی عضلات در نواحی تماس بدن با صندلی ماشین 

-افزایش هوشیاری خصوصا هنگام رانندگی های متمادی شبانه و از بین بردن خواب آلودگی که به نوبه خود باعث کاهش احتمال تصادفات ناشی از این عوامل می شود. 

-کمک به سوخت چربی های اضافی که در ناحیه ران ، کپل و کمر قرار دارد. 

ماساژور صندلی خودرو

 

خصوصیات خاص دستگاه

 

شکل ظاهری و شیوه نصب منحصر بفرد این وسیله ، آنرا از تمام انواع دیگر سیستم های مشابه ماساژ صندلی اتومبیل متمایز می سازد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد: 

-غیر قابل رویت بعد از نصب بروی اتومبیل 

-حفظ فرم و راحتی صندلی 

-بدون وارد آوردن لطمه به دیگر اجزاء صندلی 

-حفظ شکل ظاهری صندلی 

-بدون ایجاد مزاحمت و یا ناراحتی در زمان خاموش بودن دستگاه<

 

-امکان نصب بر روی تمام انواع صندلی اتومبیل ها 

-غیر قابل سرقت 

-بدون ایجاد کاهش ضریب امنیتی سرقت اتومبیل 

-دارای ریموت کنترل بدون سیم (Wireless

 

کارخانه جات خودرو سازی و شرکتهای حمل و نقل استفاده کننده از ماساژور اتومبیل

 

شرکتهای خودرو سازی و حمل و نقلی گوناگونی با توجه به نوع خدمات و سرویس دهی خود به مشتریان در طول چند سال گذشته از این محصول بر روی اتومبیلهای خود استفاده نموده اند که از این شرکتها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

-آپشن ایران خودرو تهران

 

-گروه ایران خودرو خراسان (سوزوکی Vitara)

 

-آپشن گروه بهمن (مزدا3)

 

-آپشن کرمان خودرو

 

-تاکسی بیسیم بانوان

 

-شرکت مسافرتی سیر و سفر

 

♣نصب در محل نیز انجام می شود