اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

هامر یکی از مشهورترین برندهای خودرو سازی آمریکا در زمینه ی تولید وانت، خودروهای شاسی بلند و ارتشی است. 

وقتی مرسدس بنز تغییرات خود را بر روی جی واگن انجام می دهد،اعمال تغییرات بر روی وانت شاسی بلند هامر H2 با اضافه کردن دو محور، دو چرخ اضافه و کف طویل کار غیر ممکنی نیست. این ارتشی ورای مایحتاج های اولیه ی یک خودرو حرکت کرده و قابلیت های اضافی دیگری در خود دارد. این هیولای غول پیکر در ایالت تکزاز به قیمت 98.950 دلار قرار است به بازار عرضه شود.

   

طراحی شاسی و بدنه ی هامرH2  بیشتر شبیه اوالانچ چِوی شورلت است که تنها خریدارشناخته شده ی این مدل هامر بود.  قبل از آن یک کمپانی نا آشنا در زمینه ی لیموزین یک مدل از این وانت را خریداری کرده بود و تمامی تغییرات را روی شاسی، سیستم تعلیق، و بدنه به همراه رنگ خاص ارتشی خاکی و طراحی داخلی خاص آن را روانه ی بازار کرده بود. 

اکنون این شاسی بلند H2 شش چرخ در بازار موجود می باشد و تنها چیزی که لازم است شل کردن جیب از سوی خریداران است. فروشنده ی این هیولا اعلام کرده که این وسیله سابقه ی بدون خدشه ای دارد و 27000 مایل را می تواند طی کند. البته با داشتن موتوری از شرکت هامر، انتظار می رود که یک جی ام 6.2 لیتری V-8 و سیستم انتقال اوتوماتیک داشته باشد هر چند که محور عقب فقط برای نمایش است و نیرویی از موتور دریافت نمی کند. H2  همچنان سیستم 4 چرخ محرک قابل اطمینان خود را دارد تا بتواند موانع سخت را براحتی طی کند.     

البته اکثریت اخبار مربوط به شکل ظاهری هیولا است. سیستم غول پیکری که بدنه آن را احاطه کرده شامل محور اظافه و بستر کشیده شده است. دیگر تغییرات شامل رنگ خاکی است که رنگ آمیزی خودرو های جنگی صحرایی ارتش آمریکا را در ذهن تداعی می کند. چرخ ها و لاستیک ها نیز به چرخ های نیترو ترا گرپلرز و XD ارتقاء داده شده. پارکابی ها دسترسی به کابین بلند را راحت می کنند و یک بستر بار تاشو کف خودرو را در برابر عناصر سخت بیرونی محافظت می کند. 

چندین سمبل ارتشی در این خودرو به کار برده شده که گفته می شود مربوط به نمادهای ارتشی در تاریخ آمریکا باشد. مانند نمای بیرونی، طراحی داخل نیز کاملاَ بروز رسانی شده. کار کاملاَ چرم در دو رنگ قهوه ای و مشکی و از پوست گاو تقریباَ تمامی تودوزی های داخل را در بر گرفته. حتی پوشش فابریک داخل سقف نیز پرده دوزی شده و درز دوزی های فرانسوی مقاومت بالا را تضمین می کنند.  

داخلی H2 تمامی مزیت های ارائه شده ی کارخانه هامر را دارد. سیستم انفوتینمنت(اطلاعی- تفریحی)  لمسی در قسمت جلو داشبورد قرار دارد که با رادیو XM کامل می شود.سیستم

 

دی وی دی و پخش هامرپخش DVD تاشو برای راحتی مسافرین عقب بر روی سقف قرار دارد، و فرمان آن در زیر کاور جدید چرمی قرار گرفته.  

زمانی که بار اضافه وجود داشته باشد، شیشه عقب به داخل گیت میانی تا می شود و کل  آن بخش به سمت داخلی کابین تا می خورد و این امکان را فراهم می کند که تمامی بار در قسمت صندوق عقب خودرو جا شود. 

در زیر کاپوت اقلام زیادی جمع شده اند. موتور 6.2 لیتری GM و بلوک کوچک V-8، قدرت قابل توجه 393 اسب بخار را تولید می کند و گشتاور 415 پوند فیت. این قدرت با سیستم انتقال اتوماتیک 6 دنده های جفت شده و توانایی های دنده دستی و قدرت یدک کشی را نیز دارد. البته سیستم 4 چرخ محرک یک مشخصه ی استاندارد است، با سامانه ی انتقال الکترونیکی که مسولیت این کار را به عهده دارد. در اینجا راننده می تواند از بین رانندگی دو چرخ، چهار چرخ بالا، چهار چرخ پایین و یا خنثی یکی را انتخاب کند.  

 

 

 

محور عقب و میانی از نوع دیفرانسیل G80 استاندارد اتون است که کمک شایانی به طی کردن نواحی سخت می کند، نواحی که رانندگی در آنها با خودروهای معمولی کار ساده ای نیست. در حالی که یک هامر شاسی بلند H2  قیمتی در حدود 41000 دلار دارد، قیمت این مدل حدوداً 98950 دلار است. این پول اضافی بخاطر کارهای مکانیکی بیرونی، رنگ بدنه، و ارتقا های درون خودرویی است. 

این حیوان سرکش با نقاشی های آرنولد و جی ال جو و شخصیت لوطی وار آن، فقط ممکن است تسلیم چاک نوریس شود. مدل شش چرخ H2  ثابت کرده که هامر همیشه توانایی تولید خودروهایی را دارد که پارک کردنشان ممکن است بسیار مشکل باشد، هرچند که که توانایی این تانک جنگی هیچ نگرانی در مورد له کردن موانع و رانندگی به داخل مغازه ی سر کوچه را به وجود نمی آورد. 

در حالی که محور دوم نیرویی از موتور نمی گیرد که خود امری نا امید کننده است، عمل نکردن آن احتملاَ باعث ذخیره ی مقدار زیادی از سوخت می شود. بنابراین مشتریانی که قرار است 98950 دلار برای یک وسیله ی نقلیه بپردازند نباید نگران قیمت بنزین آن باشند.