اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

در ادامه ی همکاری نزدیک شرکت های ایران خودرو و سایپا و همتاهای چینی خود، این بار نوبت هایما یکی از مشهورترین برند های چین است که پایش به بازار خودروی ایران باز شده است. ایران خودرو در ادامه ی رقابت نزدیک خود با سایپا، قصد جلب توجه مجدد چینی ها به خود با خودروی هایما را دارد. هر چند که مقامات ایران خودرو در این باب توضیحات زیادی نداده اند، اما گفته ها حاکی از آن است که هایما شاید جایگزینی برای سوزوکی گرند ویتارا باشد.

 

 

شرکت خودروسازی هایما در ایالت هاینان چین واقع شده و زیر مجموعه ای از گروه صنعتی FAW (اولین تولید کننده ی خودروی ملی چین) است. فعالیت اصلی آن شامل طراحی، توسعه، تولید و فروش خودروهای سواری،کامیون و مینی ون است که تحت نام هایما به فروش می رسد. هایما در سال 1992 به عنوان شرکت سرمایه گزاری مشترکی بین دولت محلی ایالت هاینان و شرکت خودروسازی مزدا برای تولید خودروهای مزدا در چین شکل گرفت. در سال 2006، سهم مزدا توسط گروه FAW خریداری شد، هرچند که برخی مدل های هایما همچنان تکنولوژی مزدا را درخود دارند. دز سال 2012، هایما ظرفیت تولید سالانه ی 400 هزار وسیله در سال را پیدا کرد. در مجموع 157.242 خودروی سواری در سال 2013 در چین به فروش رفت که هایما را تبدیل به 28 مین برند پر فروش در جهان و 12 مین برند پرفروش چین در آن سال کرد. 

هایما 7 یکی از مدل های شاسی بلند هایما است و دارای موتوری با استاندارد 2.0 دارد با سرعت 5 دنده ای یا نیروی انتقال 5 دنده ای و مشخصه های یک خودروی محور دو چرخ محرک را دارا می باشد. سیستم تعلیق پیشنهادی جلو مستقل مک فرسون و عقب چند لینکی می شود که خصوصیات کنترل بهتری تولید می کند و فرمان هایما 7 قدرت هیدرولیکی دارد. در حالی که نمای بیرونی هایما 7 تغییر داده شده و داخلی کاستومایز شده ، امکانات امنیتی آن در حد فوق العاده ای است و فضای کافی مهیا شده برای بار و صندلی ها آن را تبدیل به خودرویی بسیار مدرن کرده است. از جمله مشخصه های ایمنی خودرو می توان به اربگ، ترمزABS ، سیستم پخش نیروی ترمزها و سیستم کمکی ترمز (BAS) ، کمربند ایمنی دارای سیستم پیش کشنده (از پرش های ناگهانی راننده در هنگام رانندگی جلوگیری می کند)، و کمربندهای عقب سه تکه است. 

در زیر کاپوت، حجم موتور هایما سون 2 لیتری است و سیستم انتقال آن 5MT. هایما قدرت 150 اسب بخار را دارد و در ابعاد 4421 x 1930 x 1740 موجود است. سیستم دنده ی آن هم اتوماتیک و دستی است و پیشرانه ی آن FWD. نوع موتور In-Line 4 و گشتاور آن Nm 180 است. این اس یو وی جدید توجه زیادی به امنیت تمامی مسافرین دارد و با مجهزکردن خودروبه امکانات جدیدی مانند ISO FIX برای صندلی امنیت کودک، کمربند ایمنی سه تکه که امنیت مسافر وسط نیز در نظر گرفته شده ، و ترمز های ABS+EBD+BAS, TCE+ESP, TPMS ، سیستم ترم brake override و 4 اربگ در جلو هر ردیف خیال مسافرین را در هنگام رانندگی راحت کرده است. 

آپشن خودرو هایمانمای مشکی رنگ داخلی خودرو جهت افزایش ظاهر بیزینسی خودرو استفاده شده. روکش مشکی پیانویی که به بندرت در خودروهای چینی دیگر یافت می شود، جهت ظریف تر کردن و چشم نواز تر کردن کونسول به کار گرفت شده، که همگی این مشخصه ها باعث دادن احساس رانندگی متفاوت به راننده می شود. 

علاوه بر این، AMT پنج سرعته بر روی تمامی مدل های هایما 7 نصب شده است، که با فرمان قدرتی حساس به سرعت و موتور DVVT و لبه حمله کنترل فوق العاده ای به خورو می دهد. دیگر مشخصه های قابل ملاحظه ی آن صرفه جویی در سوخت، و خروجی نیروی عالی است که در شرایط مختلف جاده ای در مناطق شهری و روستایی قدرت کنترل خوبی به خودرو می دهد. نوع 2013 هایما سون، با چندین قابلیت اجرایی به روز شده، راه را برای موفقیت کامل این چینی نسبتاً مشهور باز کرده است.

 

برای مشاهده لوازم جانبی اسپرت هایما S7 به این لینک مراجعه کنید.