اخبار خودرو | جدیدترین خودرو ها | آخرین اخبار خودرو | اسپرت خودرو

در این که داستر داچیا با صرفه ترین خودرو از لحاظ قیمت است هیچ شکی نیست. نوع بنزینی ابتدایی آن از 9495 پوند شروع می شود، در حالی که لاریت dCi محور چهار چرخ دیزلی 15495 پوند است که این قیمت چندین هزار پوند کمتر از یک فولکس واگن مدل گلف است.  با این وجود، در حالی هزینه ی اولیه و استهلاک خودرو از زمانی که به ناوگان حمل و نقل پیوسته بسیار راضی کننده است،  باید در نظر داشته باشیم که این قیمت اولیه در ازای نداشتن برخی امکانات معمول خودرو است.

 مهمترین این امکانات رادیو دیجیتال است که جزء اصلی تقریباً تمامی خودرو های بازار است. بنابراین، زمانی که شرکت کنوود، پیشرو در زمینه ی سیستم های مولتی مدیای درون خودرو، پیشنهاد نصب یکی از سیستم های پیشرفته ی خود را به قیمت 600 پوند داد، نمیشد چنین پیشنهادی را رد کرد.

 

این سیستم که مخصوص مدل های داچیا طراحی شده، امکاناتی نظیر تونر رادیو دیجیتال، iPod، قبلیت پخش از روی گوشی های آیفون، سیستم مسیر یابی و دیگر امکانات را دارد که همگی بر روی  صفحه نمایشی با کیفیتی عالی  6.1 اینچی نشان داده می شود. این تکنولوژی یک پیشرفت خوب در زمینه ی ساخت دستگاه های مولتی مدیا محسوب می شود که دارای CD player، باند FM، و USB است.

 

سیستم مولتی مدیا داستر داچیااین دستگاه همچنین مجهز به بلوتوث برای پخش موسیقی و هندزفری برای برقرای تماس تلفنی از طریق دستگاه است. اما صدای خودرو ممکن است اختلالی در کیفیت صدا ایجاد کند به این معنی که مکالمات باید زمانی انجام گیرد که سرعت خودرو کمتر از 30 مایل در ساعت است. نصب دستگاه مولتی مدیا در دفتر مرکزی کنوود در واتفورد انگلستان انجام گرفت. نصب آن تا حدودی ساده بود و تکنیسین جیمز هوی در عرض 20 دقیقه آن را نصب کرد. ارتقاء دستگاه چند بخش جدید لازم دارد، و با چند آداپتور و چند دسته سیم اضافی، کار به خوبی انجام گرفت. 

نتیجه ی کار یک دستگاه کاملاً منطبق با هم شد و جوری به نظر می رسید که انگار فابریک کارخانه است. علاوه بر این، از آنجایی که طراحی اولیه ی آن برای نصب بر روی خودروهای ساخت این شرکت رومانیایی(داچیا)  بود، دکمه های روی فرمان را به راحتی می توان استفاده کرد. نرم افزار مسیریابی DNX4230DAB توسط شرکت گارمین(که اخیراً برنده ی تست مسیر یابی آتو اکسپرس شد) تامین شده، بنابراین میدانیم که می شود به آن اتکا کرد زیرا قابلیت خود را در چندین تست و موقعیت مختلف نشان داده.  

اطلاعات ترافیکی که دستگاه نشان می دهد شاید مانند وسایل مسیر یابی که بر روی لب تاپ یا کامپیوتر شخصی نصب می کنیم نباشد، اما کل اجزاء دستگاه را می توان یک آپشن دائمی فوق العاده بر روی خودرو محسوب کرد. نه تنها دستگاه ایستگاه های رادیویی مختلفی را نشان می دهد، درک و فهم سیستم نیز بسیار ساده و روان است. مهمتر اینکه، ارتقا hi-fi باعث شده که رانندگی در داچیا از هر چیز دیگری لذت بخش تر باشد، علاوه بر این، زمانی که بحث فروش خودرو پیش آید، آینده ی  آن روشن تر است.